Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Pekarová Adamová (TOP 09): Pokud nezískáme většinu, tak je vymalováno

Volební interview

Pekarová Adamová (TOP 09): Pokud nezískáme většinu, tak je vymalováno

Obrázek epizody Pekarová Adamová (TOP 09): Pokud nezískáme většinu, tak je vymalováno

Poslechněte si podcast

21. 9. 2021

24 min

O epizodě podcastu

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová zdůraznila, že nikdo z koalice Spolu po volbách do vlády s hnutím ANO nepůjde. „S hnutím ANO nikdy, to platí jednoznačně,“ říká. Podle ní se hnutí ANO dopouštělo organizovaného zločinu, například v případě havárie na řece Bečva.
Pokud koalice Spolu ve složení ODS, KDU-ČSL a TOP 09 nezíská společně s druhou koalicí Pirátů a Starostů po volbách v Poslanecké sněmovně většinu, tak je „vymalováno“. To řekla Pekarová Adamová ve Volebním interview Radia Z a webu Info.cz. „Ale bude to vůle voličů. My tuhle hrozbu (vlády ANO, SPD a KSČM) pojmenováváme zcela jasně,“ říká Pekarová Adamová. Už když kandidovala na post předsedkyně TOP 09, deklarovala, že jejím cílem je dostat stranu znovu do vlády a mít tak možnost změny. Pokud se to nepovede, je připravena nabídnout svoji funkci k dispozici. „Co mě trápí nejen tohle volební období, ale i to minulé, je to, že se systémově nevyřešila důchodová penzijní reforma,“ kritizuje Pekarová Adamová. Češi proto nemají jistotu, že na důchody bude a důchodový účet se nadále propadá do dalších dluhů. Sama Pekarová Adamová byla v minulosti členkou důchodové komise. Ta ale podle ní vznikla jen proto, aby budila dojem, že se problém řeší.

Za úspěch Pekarová Adamová považuje to, že se podařilo na návrh předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky prosadit vznik Vyšetřovací komise k ekologické katastrofě na řece Bečvě. „Nemůžu předjímat, co přesně projde komisí, ale z toho, co jsme měli příležitost vyšetřit, si myslím, že se potvrdí to, co si většina z nás myslela – totiž to, že tu nebyla příliš velká vůle tuto katastrofu objektivně vyšetřit,“ říká Pekarová Adamová. Vyšetřování havárie je podle šéfky TOP 09 pouze jedním z příkladů toho, že stát funguje jako obránce premiéra Babiše a jeho zájmů. Stejně tak je tomu v případě dotací pro holding Agrofert, myslí si Pekarová Adamová. „Tady tento případ musí všem ukázat, jak moc jsme si stát nechali ukrást. A to je věc, kterou chceme změnit,“ dodává.

Hostem moderátorů Martina Kováře a Michala Půra byla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Poslechněte si záznam rozhovoru.

https://www.youtube.com/watch?v=4uY0DOeVlQc