Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Olga Richterová (Piráti): Stát nefunguje tak, jak by měl. Chceme ušetřit efektivnější digitalizací

Volební interview

Olga Richterová (Piráti): Stát nefunguje tak, jak by měl. Chceme ušetřit efektivnější digitalizací

Obrázek epizody Olga Richterová (Piráti): Stát nefunguje tak, jak by měl. Chceme ušetřit efektivnější digitalizací

Poslechněte si podcast

20. 9. 2021

24 min

O epizodě podcastu

„Stát nefunguje tak, jak by měl,“ říká 1. místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová. Na provozu by měl stát ušetřit také zavedením efektivnější digitalizace. „Extrémně důležité jsou kontroly veřejných zakázek, aby se nedělaly nepotřebné projekty typu Dunaj-Odra-Labe. Důsledným přístupem se chceme dostat na úspory ve výši 200 miliard korun,“ dodává.
Richterová ve Volebním Interview Rádia Z a webu Info.cz vyvrátila tvrzení o tom, že jsou Piráti levicovou stranou. „Jasně jsme obhájili principy, že jsme středoví, liberální a ve spolupráci se Starosty hledáme konkrétní praktická řešení,“ vysvětluje. Piráti jdou do nadcházejících voleb do Poslanecké sněmovny v koalici s hnutím STAN. Ta měla na jaře v předvolebních průzkumech přes 30 procent a vše nasvědčovalo tomu, že je největším favoritem voleb. Teď se koalice Piráti a Starostové pohybuje okolo 20 procent často až na třetím místě. „Ještě pořád jsme okolo té stovky. Demokratické strany můžou mít dohromady 101 křesel ve Sněmovně. A to je pro mě cíl. Hraje se o budoucnost naší země,“ apeluje Richterová.

Zdůraznila důležitost nezávislosti médií tak, aby lidé měli možnost dostat se k férovým informacím. „Stačí si udělat analýzu, o čem se v mediálním domě premiéra Andreje Babiše (hnutí ANO) píše a také o čem se tam naopak mlčí. Je také dobré podívat se, jakým televizím pan premiér zadává reklamu, a jak tím pádem nepřímo ovlivňuje celkovou mediální scénu. Hřiště tady není úplně rovné,“ kritizuje Richterová. Další pokřivování podmínek by proto mohlo být vážnou hrozbou pro další směřování Česka.

„Demokratické hodnoty můžeme stále ještě ubránit, když dostatek lidí, kteří zvažují, kterou z demokratických koalic budou volit, půjdou k volbám. A to je můj hlavní cíl,“ dodává Richterová. Současné vládě vytýká především to, že neudělala reformu penzijního systému a nevyřešila špatnou situaci s bydlením, přestože obě věci má kabinet v programovém prohlášení.

Hostem moderátorů Martina Kováře a Michala Půra byla 1. místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová. Poslechněte si záznam rozhovoru.

https://www.youtube.com/watch?v=xaN8LEMFVzM