Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Marian Jurečka (KDU-ČSL): Děláme vše pro to, abychom dokázali vytvořit většinovou vládu s kolegy z koalice Pirátů a Starostů

Volební interview

Rádio Zet

Zpravodajství

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Děláme vše pro to, abychom dokázali vytvořit většinovou vládu s kolegy z koalice Pirátů a Starostů

Obrázek epizody Marian Jurečka (KDU-ČSL): Děláme vše pro to, abychom dokázali vytvořit většinovou vládu s kolegy z koalice Pirátů a Starostů

Poslechněte si podcast

15. 9. 2021

22 min

O epizodě podcastu

„Děláme vše proto, abychom dokázali vytvořit většinovou vládu s kolegy z koalice Pirátů a Starostů,“ řekl Marian Jurečka, předseda KDU-ČSL, která jde do voleb v koalici Spolu s ODS a TOP 09. Manželství pro stejnopohlavní páry, které je jednou z priorit Pirátů, je ale naopak pro KDU-ČSL podle Jurečky nepřijatelné.
Jurečka byl ministrem zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky. Jejím členem byl tehdy i současný premiér Andrej Babiš (hnutí ANO). „Nedokážeme si představit, že bychom ve vládě znovu spolu zasedli. V roce 2017 jsme my (KDU-ČSL) i ODS měli opakovanou nabídku jít do koaliční vlády s hnutím ANO. Ani my, ani ODS jsme do toho nešli,“ odmítl tuto variantu Jurečka. Přestože po volbách utvoří každá ze stran této koalice vlastní poslanecký klub, šéf Lidovců slibuje, že všechny tři strany budou i nadále spolupracovat na prosazování společného programu. Za největší úspěch v aktuálním volebním období považuje Jurečka to, že se jim i z řad opozice podařilo podpořit rodiny zvýšením slev na děti.

Premiér Babiš se v poslední době proti koalici Spolu vymezuje. Dříve byla přitom nejčastějším terčem jeho útoků druhá z předvolebních koalic Piráti a Starostové, která se v průzkumech objevovala na prvním místě. Situace se ale změnila a podle Jurečky má nyní jejich koalice největší potenciál, aby dotáhla hnutí ANO. „Jdeme do voleb s tím, že chceme pozitivní změnu pro Českou republiku, aby tady skončila vláda chaosu a nekompetentních rozhodnutí. Aby skončila vláda, která nás rekordně zadlužuje,“ řekl Jurečka ve Volebním Interview Rádia Z a webu Info.cz. K tomu je potřeba, aby koalice Spolu zvítězila a mohla vzniknout nová vládní koalice. A Jurečka věří, že Spolu volby vyhrát může.

„Pokud ale bude vycházet většinová koalice hnutí ANO, SPD, Přísaha nebo KSČM, která by měla 101 a více hlasů, tak je vymalováno, to si řekněme na rovinu. Tak bude takováto vláda a ministrem vnitra bude Tomio Okamura,“ dodal šéf Lidovců. Velkým tématem voleb bude podle něj rostoucí dluh Česka. Lidé, se kterými mluví, prý velmi trápí, kdo ho zaplatí.

Hostem moderátorů Martina Kováře a Michala Půra byl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Poslechněte si záznam rozhovoru.

https://www.youtube.com/watch?v=6oHR8ZSFdkI