Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Vizitka: Rusistka Alena Machoninová: V Rusku musí přijít změna zevnitř. Román Hella řeší otázku domova

Vltava

Český rozhlas

Umění

Vizitka: Rusistka Alena Machoninová: V Rusku musí přijít změna zevnitř. Román Hella řeší otázku domova

Obrázek epizody Vizitka: Rusistka Alena Machoninová: V Rusku musí přijít změna zevnitř. Román Hella řeší otázku domova

Poslechněte si podcast

12. 2. 2024

48 min

O epizodě podcastu

„Pociťuji, že zájem o rusky psanou literaturu tu teď není, a to ani o tu otevřeně protirežimní. Já to ale budu dál zkoušet, je to má profese,“ říká Alena Machoninová, která v Moskvě a okolí žila posledních zhruba dvacet let. Hana Slívová s ní ve Vizitce mluvila o jejím komplikovaném vztahu k překladu, o situaci před ruskými prezidentskými volbami i debutovém románu Hella; osud knižní hrdiny Heleny Frischerové se autorky dotýká v mnoha ohledech.

„Pociťuji, že zájem o rusky psanou literaturu v Česku teď není, a to ani o tu otevřeně protirežimní. Já to ale budu dál zkoušet, je to má profese,“ říká Alena Machoninová, která v Moskvě a okolí žila posledních zhruba dvacet let. Hana Slívová s ní ve Vizitce mluvila o jejím komplikovaném vztahu k překladu, o situaci před ruskými prezidentskými volbami i debutovém románu Hella; osud knižní hrdiny Heleny Frischerové se autorky dotýká v mnoha ohledech.