Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Akcent: Vidět grafiky z Louvru vystavené, to je jiný zážitek, než na ně koukat v knihách, říká kurátorka

Vltava

Český rozhlas

Umění

Akcent: Vidět grafiky z Louvru vystavené, to je jiný zážitek, než na ně koukat v knihách, říká kurátorka

Obrázek epizody Akcent: Vidět grafiky z Louvru vystavené, to je jiný zážitek, než na ně koukat v knihách, říká kurátorka

Poslechněte si podcast

10. 6. 2024

22 min

O epizodě podcastu

Je tam totiž výstava NGP nazvaná Od Michelangela po Callota. Umění grafiky manýrismu. Jaký význam měli grafici pro malíře? Jaké grafické techniky se používaly? Saša Michailidis se ptá Blanky Kubíkové a Heleny Zápalkové.

Saša Michailidis se ptá kurátorky Sbírky grafiky a kresby NGP Blanky Kubíkové a kurátorky sbírky staré grafiky Muzea umění Olomouc Heleny Zápalkové. Valdštejnskou jízdárnu v Praze zaplnily grafiky, kresby, malby i šperky. Koná se tam výstava nazvaná Od Michelangela po Callota. Umění grafiky manýrismu, kterou připravila pražská Národní galerie ve spolupráci s pařížským Muzeem Louvre. Proč byli grafici tak důležití i pro malíře? Jaké grafické techniky se používaly?