Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Akcent: Román pro Frankfurt? Vnímám to jako nejistotu, zda máme co nabídnout, říká publicista

Akcent: Román pro Frankfurt? Vnímám to jako nejistotu, zda máme co nabídnout, říká publicista

Obrázek epizody Akcent: Román pro Frankfurt? Vnímám to jako nejistotu, zda máme co nabídnout, říká publicista

Poslechněte si podcast

20. 8. 2025

26 min

O epizodě podcastu

Akce byla vyhlášena v rámci projektu české hostování na knižním veletrhu ve Frankfurtu v roce 2026. Může být psaní na objednávku motivací? Proč se soutěží jen v próze, nikoliv v poezii? Saša Michailidis se ptá Petry Soukupové a Josefa Chuchmy.

Saša Michailidis se ptá spisovatelky Petry Soukupové a editora webu ČT art, publicisty a kritika Josefa Chuchmy. Moravská zemská knihovna v Brně vyhlásila loni na podzim veřejnou soutěž s názvem Román pro Frankfurt. Jde o akci v rámci českého hostování na frankfurtském knižním veletrhu v roce 2026. Jak vnímá literární obec zadání a pravidla soutěže? Může vznikat literatura na objednávku? Repríza ze 4. 11. 2024.

Popis podcastu

Zaměřeno na kulturu v širším slova smyslu.