Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Akcent: Nominace na Magnesii Literu byly letos trochu nuda, ale urodilo se, říkají kritici

Vltava

Český rozhlas

Umění

Akcent: Nominace na Magnesii Literu byly letos trochu nuda, ale urodilo se, říkají kritici

Obrázek epizody Akcent: Nominace na Magnesii Literu byly letos trochu nuda, ale urodilo se, říkají kritici

Poslechněte si podcast

2. 4. 2024

23 min

O epizodě podcastu

kategorii se utkají Alena Machoninová s Hellou, Petr Šesták s Vyhořením a Marek Torčík s Rozložíš paměť. Proč se ale do nominací nedostala třeba oceňovaná autorka Radka Denemarková s prózou Čokoládová krev, Klára Vlasáková s románem Těla, Alena Mornštajnová s bestsellerem Les v domě nebo Andrea Sedláčková s životopisem malířky Toyen? Jaká kritéria rozhodují? Saša Michailidis se ptá Kateřiny Čopjakové a Kryštofa Edera.
Saša Michailidis se ptá publicistky a členky poroty Litery za prózu Kateřiny Čopjakové a literárního kritika Kryštofa Edera. 18. dubna budou vyhlášeny výroční knižní ceny Magnesia Litera, v nejsledovanější prozaické kategorii se utkají Alena Machoninová s Hellou, Petr Šesták s Vyhořením a Marek Torčík s Rozložíš paměť. A opět se řeší, jaké další tituly se do nominací nevešly a proč. Jaká kritéria rozhodují? Jak vypadá práce porotců?