Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Studenti, Danuška a selfíčka. Jak to vypadá na kampani s Nerudovou

Vlevo dole

Seznam Zprávy

Zpravodajství

Studenti, Danuška a selfíčka. Jak to vypadá na kampani s Nerudovou

Obrázek epizody Studenti, Danuška a selfíčka. Jak to vypadá na kampani s Nerudovou

Poslechněte si podcast

25. 11. 2022

28 min

„Já jí říkám Danuško,“ představuje Honza Musil, moderátor volební tour Danuše Nerudové, prezidentskou kandidátku v Národním domě v Ústí nad Labem. A hned taky dodává proč - od března, až prý bude hlavou státu, už to nepůjde.

Autoři podcastu Vlevo dole vyrazili na první ze série reportáží z prezidentskými kandidáty. Po Nerudové bude následovat Petr Pavel a Andrej Babiš. „Cílem není zhodnotit celkové kampaně nebo jednotlivé kandidáty, ale popsat jeden den prezidentského kandidáta našima očima,“ vysvětluje Lucie Stuchlíková.

Danuše Nerudová má za sebou týden, ve kterém poprvé výrazněji pocítila kritiku na svoji osobu. Snesla se na ni kvůli sporu, jestli měla jít v čele průvodu 17. listopadu, pak kvůli předvolebnímu klipu, v němž veze syna do školy autem.

Propírá se možný střet zájmů jejího manžela a znovu se rozvířila kauza udělování titulů na Mendelově univerzitě, kde byla rektorkou. Ukázalo se totiž, že výsledky kontroly nebudou známé dříve než po volbách.

Na kampani v Ústeckém kraji - který je obecně spíše doménou hnutí ANO Andreje Babiše - ale jako by nic z toho neexistovalo. Publikum chtělo slyšet, v čem bude Nerudová jiná než Zeman a proč by si měli vybrat ji místo Petra Pavla.

„Byl to přesvědčování přesvědčených. Což je v pořádku, tak je to většinou na každé kampani. Ale překvapilo mě, že se odehrály dvě debaty a jinak tým s kandidátkou nešel ani na chvíli do ulic, třeba rozdat letáčky, nebo do místních firem,“ říká Václav Dolejší.

Jak vypadá setkání s Danuší Nerudovou? Na co se účastníci debat nejčastěji ptají? A dokázala kandidátka ulovit nějaké nové voliče? Poslechněte si první ze série speciálních epizod Vlevo dole!

--------

  • Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne.
  • Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), reportéři Seznam Zpráv.
  • Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv, na Podcasty.cz nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci. 
  • Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.  
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram.
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Popis podcastu

Politické kauzy, boje o vliv i šeptanda z kuloárů Sněmovny. Podcast Lucie Stuchlíkové a Václava Dolejšího o zákulisí české politiky. Každý týden na Seznam Zprávách.