Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Sjezdový speciál: Našli jsme nejdůležitějšího člena KDU-ČSL!

Vlevo dole

Seznam Zprávy

Zpravodajství

Sjezdový speciál: Našli jsme nejdůležitějšího člena KDU-ČSL!

Obrázek epizody Sjezdový speciál: Našli jsme nejdůležitějšího člena KDU-ČSL!

Poslechněte si podcast

27. 4. 2022

36 min

Lidovci měli o víkendu sjezd - což je pro politické reportéry Lucii Stuchlíkovou a Václava Dolejšího něco jako školní výlet. Reportážní dojmy ze setkání „sester a bratří“ jsou tématem nejnovějšího dílu podcastu Vlevo dole.

„V Ostravě nechyběla tradiční pálenka a dechovka, před hotelem ovšem taky stály solární panely, rychlodobíjecí stanice a elektromobily nejen s bateriemi, ale dokonce i na vodík. Jako by se lidovci snažili zbavit nálepky konzervativní a tak trochu zaprděné strany,“ říká Václav Dolejší.

V sále bylo značné množství mladých delegátů, předsálí ovládli členové mládežnické organizace a hodně se mluvilo o ekologii. Jen s těmi ženami ve vedení to zase moc dobře nešlo, jak si stěžovaly některé delegátky.

Sjezdy politických stran se dělí na dva druhy - ty po vyhraných a ty po prohraných volbách. Zatímco po prohře se vyrojí desítky kandidátů do vedení, kteří vědí, jak se to mělo dělat lépe, po vítězství se plácá po ramenou a vedení zůstává při starém.

U lidovců šlo spíš o ten druhý případ - i když ne tak docela. Marianu Jurečkovi místo spojenkyně Šárky Jelínkové totiž straníci zvolili jako zástupce kritického Jana Bartoška. „Je to varovný prst zdvižený k Marianu Jurečkovi - nelíbí se nám preference pod pěti procenty,“ říká Lucie Stuchlíková.

Kdo je Josef Valihrach a proč je na sjezdu KDU-ČSL důležitější než předseda? Co by udělal Jiří Čunek, kdyby potkal Grétu? A co miluje ministryně životního prostředí Anna Hubáčková? Poslechněte si celou speciální epizodu Vlevo dole ze sjezdu lidovců!

  • Vlevo doleřeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne.
  • Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), reportéři Seznam Zpráv.
  • Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás nawebu Seznam Zpráv, naPodcasty.cznebo ve své oblíbené podcastové aplikaci.
  • Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresuaudio@sz.cz.
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích:Twitter//Facebook//Instagram.
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.