Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Reaktor: Pro Babiše není žádná dotace, pobídka nebo sleva dost malá

Vlevo dole

Seznam Zprávy

Zpravodajství

,

Politika

,

Zpravodajské komentáře

Reaktor: Pro Babiše není žádná dotace, pobídka nebo sleva dost malá

Obrázek epizody Reaktor: Pro Babiše není žádná dotace, pobídka nebo sleva dost malá

Poslechněte si podcast

16. 9. 2021

16 min

Jaká předvolební kampaň je lepší, než ta, co zabírá? Ta, co zabírá, a ještě ji platí erár. Nejlíp to ví současný premiér Andrej Babiš.

Zdravotní pojišťovny se zavázaly, že rozešlou preventivní materiály k onkologické prevenci. A pak byly překvapené, když jim přišla brožurka s fotografií a komentářem premiéra, kterou by měli těsně před volbami posílat svým klientům.

Největší pojišťovna VZP se začala cukat - a obratem dostala vytýkací dopis Babišova podřízeného Adama Vojtěcha. „Celá tahle anabáze jen ukazuje jednu podstatnou vlastnost Andreje Babiše, v byznysu i politice. Žádná dotace nebo pobídka pro něj není dost malá, aby mu nestála za to,“ říká Lucie Stuchlíková.

Podle Václava Dolejšího by důstojné řešení bylo, kdyby Andrej Babiš brožuru zaplatil z peněz hnutí a přiznal ji do nákladů volební kampaně. „Jenže to je známá věc, že miliardáři jsou skrblíci,“ říká Dolejší.

Poslechněte si další Reaktor! Před volbami budeme Reaktorem doplňovat pravidelné díly podcastu Vlevo dole vždy, když se v předvolební kampani něco semele.

---------------

  • Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne.
  • Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková ( @StuchlikovLucie ) a Václav Dolejší ( @VacDol ), reportéři Seznam Zpráv.
  • Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv , na Podcasty.cz nebo ve vaší oblíbené podcastové aplikaci.
  • Vaše názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz .
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram .
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.