Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Politika mi nechybí, chybí mi moc, říká Topolánek na Pivu s Vlevo dole

Vlevo dole

Seznam Zprávy

Zpravodajství

,

Politika

,

Zpravodajské komentáře

Politika mi nechybí, chybí mi moc, říká Topolánek na Pivu s Vlevo dole

Obrázek epizody Politika mi nechybí, chybí mi moc, říká Topolánek na Pivu s Vlevo dole

Poslechněte si podcast

15. 9. 2021

1 hod 14 min

Předvolební sliby už málokdo bere vážně. Vlevo dole je ale plní, a to ještě před samotnými volbami. Vyrazili jsme za fanoušky na pivo na pražskou Kampu a ještě teď jsme překvapení, kolik vás přišlo. Pro ty, kteří to nestihli, máme dnešní speciální epizodu.

A protože jsme ve všem napřed, rovnou jsme volili příštího premiéra. Nejvíc hlasů od fanoušků Vlevo dole dostal Ivan Bartoš v tandemu s Vítem Rakušanem. Hlas ale dostal i Míla Rozner nebo Marta Semelová.

Pár rad do života přišel námi zvolenému předsedovi vlády udělit jeden z jeho předchůdců ve funkci - Mirek Topolánek. „Nový premiér bude mít jediný úkol: vybrat zatáčku, než narazíme do zdi,“ řekl posluchačům Vlevo dole v narážce na současný stav veřejných financí.

Premiér podle něj musí mít tři hemisféry, musí být zároveň šoumen, manažer i četník, aby dokázal zaujmout veřejnost, uřídit stát a udržet disciplínu ve vládě i vlastní straně. „Potřebujete dobrého speechwritera a spindoctora. A potřebujete někoho, kdo vám řekne pravdu, komu můžete věřit. Ale stejně jste na to nakonec sám,“ dodává expremiér, který tvrdí, že politika mu nechybí, ale přiznává, že se mu stýská po moci.

Je pro premiéra větší otrava koučovat vládu z pěti stran, nebo chodit do parlamentu? Proč by měl ministerský předseda myslet na zahrádkaření? A jak se shánějí hlasy pro vlády v povolebním patu? To se dozvíte v záznamu Piva s Vlevo dole!

---------------

  • Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne.
  • Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková ( @StuchlikovLucie ) a Václav Dolejší ( @VacDol ), reportéři Seznam Zpráv.
  • Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv , na Podcasty.cz nebo ve vaší oblíbené podcastové aplikaci.
  • Vaše názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz .
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram .
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.