Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Noční směna v parlamentu: Kdo má pohotovost a kdo klíč od sprchy?

Vlevo dole

Seznam Zprávy

Zpravodajství

,

Politika

,

Zpravodajské komentáře

Noční směna v parlamentu: Kdo má pohotovost a kdo klíč od sprchy?

Obrázek epizody Noční směna v parlamentu: Kdo má pohotovost a kdo klíč od sprchy?

Poslechněte si podcast

4. 5. 2022

39 min

Opoziční lídři Andrej Babiš a Tomio Okamura vedou souboj o to, kdo vydrží déle mluvit. Poslaneckou sněmovnu zase čekají nekonečná noční jednání. Hnutí ANO a SPD rozjely klasické obstrukce, aby zabránily přijetí novely zákona o střetu zájmů nebo zavedení korespondenční volby.

A v noci z úterý na středu u toho byli naši reportéři s mikrofonem - Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší. Noční speciál podcastu Vlevo dole přináší popis dění a atmosféry ve sněmovním zákulisí hodinu po hodině.

„Během dvouhodinového projevu šéfa ANO jsem si vzpomněla na rok 2015, kdy ještě Andrej Babiš v roli ministra financí navrhoval omezit čas na řečnění s tím, že parlament je žvanírna, kde on ztrácí svůj drahocenný čas,“ vybavila si Lucie Stuchlíková.

Političtí reportéři mimo jiné zjistili, že poslankyním se schůzování po půlnoci moc nelíbí, považují to totiž za nedůstojné a nehygienické. Nebo že poslanci mají rozpis služeb, kdy kdo sedí v sálu a kdo může odpočívat s podmínkou, že zvládne do minuty přiběhnout.

„Sněmovní obstrukce jako právo opoziční menšiny zabránit vládě tady bylo vždy. Rozdíl je, že tento střet mezi vládou s opozicí se odehrával tak jednu za volební období ohledně klíčového zákona, který oba tábor považovaly za hlavní symbol. Dnešní opozice, zdá se, je proti všemu,“ říká Václav Dolejší.

Kdo má v kanceláři nafukovací matraci a kdo rozkládací gauč? Kdo má klíče od sprchy, nejžádanějšího místa, když poslancům ráno skončí šichta? A seženete ve Sněmovně uprostřed noci kafe? Poslechněte si celý obstrukční speciál Vlevo dole od soumraku do úsvitu!

  • Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne.
  • Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková ( @StuchlikovLucie ) a Václav Dolejší ( @VacDol ), reportéři Seznam Zpráv.
  • Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv , na Podcasty.cz nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci.
  • Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz .
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram .
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.