Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Miloši Zemanovi už je všechno Sputnik

Vlevo dole

Seznam Zprávy

Zpravodajství

Miloši Zemanovi už je všechno Sputnik

Obrázek epizody Miloši Zemanovi už je všechno Sputnik

Poslechněte si podcast

3. 3. 2021

30 min

O epizodě podcastu

Miloš Zeman v koronavirové krizi nedostál očekáváním od hlavy státu, říkají kritici, ale stále častěji i někdejší prezidentovi příznivci. Dokonce i v průzkumech veřejného důvěra v prezidenta klesá do rekordních nížin.

Čím si prezident zasloužil nelichotivé vysvědčení v mimořádné krizi, rozebírají po roce s covidem Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší v politickém podcastu Vlevo dole. „Prezident není vidět, nepodpořil národ v klíčových chvílích a z jeho zřídkavých vystoupení se zdá, že je odtržený od reality,“ myslí si Václav Dolejší.

K situaci nepřispěli ani Zemanovi nejbližší. „První dáma se v krizi stala prakticky neviditelnou a lidé z okolí prezidenta se vyznamenali porušením karantény, špatným nošením roušek nebo již legendární zabijačkou hladového prasete,“ popisuje Lucie Stuchlíková. A velmistra špatných příkladů Romana Prymulu, který musel už dvakrát skončit ve funkcích, si teď Zeman dokonce vzal na Hrad jako poradce.

Miloš Zeman se mimořádně vzchopil až ve chvíli, kdy se na scéně objevila ruská vakcína Sputnik. Tu by prezident rád dostal do Česka i bez schválení evropskými úřady, v cestě mu ale stojí ministr zdravotnictví. Jan Blatný prohlásil, že dokud bude ministrem, Sputnikem bez evropského razítka se v Česku očkovat nebude.

A právě v téhle době se mezi novináři začal šířit „zaručený plán“ o vládní výměně - místo Blatného Zemanův oblíbenec Jiří Běhounek a jako bonus budoucí velvyslanec v USA Miloslav Stašek místo Zemanem nenáviděného Tomáše Petříčka. Plán veřejně popírají všichni kromě toho, komu by se taková výměna nejvíc hodila - Miloše Zemana.

Čí rukopis nese plán na změny ve vládě? Při čem nachytají Romana Prymulu tentokrát? A kolik adjektiv je potřeba, aby bývalý kamarád popsal chování Miloše Zemana? To se dozvíte v nejnovější epizodě politického podcastu Vlevo dole.


---------------

  • Vlevo doleřeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne.
  • Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), repotéři Seznam Zpráv.
  • Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte násna webunebo ve vaší oblíbené podcastové aplikaci.
  • Vaše názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresuaudio@sz.cz.
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích:Twitter//Facebook//Instagram.
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.