Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Když Zeman může uškodit, tak to udělá. Proto jmenoval Michla do čela ČNB

Vlevo dole

Seznam Zprávy

Zpravodajství

,

Politika

Když Zeman může uškodit, tak to udělá. Proto jmenoval Michla do čela ČNB

Obrázek epizody Když Zeman může uškodit, tak to udělá. Proto jmenoval Michla do čela ČNB

Poslechněte si podcast

11. 5. 2022

36 min

Mnozí složitě analyzují, proč se prezident Miloš Zeman rozhodl dnes jmenovat zrovna Aleše Michla novým guvernérem České národní banky, který nehodlá bojovat s vysokými cenami s argumentem, že „tahle inflace se prostě musí Českem přelít“.


„Není nutné v tom hledat nějakou vědu. Platí pravidlo, že pokud může Miloš Zeman udělat kdykoliv jakoukoliv škodolibost, tak ji udělá. Nic víc v tom není. Před Michlem ho všichni varovali - tak ho jmenoval,“ říká politický reportér Václav Dolejší v aktuální epizodě podcastu.

Společně s Lucií Stuchlíkovou tentokrát probírají více témat: kromě vichřice v ČNB ještě také překvapivé výsledky průzkumů veřejného mínění, podle nichž premiér a šéf ODS Petr Fiala ničí TOP 09 i lidovce a prezident Miloš Zeman se ocitl na dně, pokud jde o důvěru veřejnosti.


A dalším tématem jsou blížící se zářijové komunální volby a pak lednové prezidentské. „Podle počtu zájemců to vypadá, že prezident je práce, kterou by chtěl dělat každý. A naopak práce, o kterou nikdo nestojí, je post pražského primátora, soudě podle složitého vybíraní kandidátů uvnitř jednotlivých stran,“ míní Lucie Stuchlíková.

Chápou všichni, jaký je rozdíl mezi cyklopruhy a cyklostezkami? Kdo si zaslouží mediali? Je Lucie opravdu feministka? Poslechněte si celou epizodu Vlevo dole!


  • Vlevo doleřeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne.
  • Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), reportéři Seznam Zpráv.
  • Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás nawebu Seznam Zpráv, naPodcasty.cznebo ve své oblíbené podcastové aplikaci.
  • Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresuaudio@sz.cz.
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích:Twitter//Facebook//Instagram.
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.