Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Jaká protipandemická opatření chystá Vlastimil Válek? A rozumíte mu?

Vlevo dole

Seznam Zprávy

Zpravodajství

Jaká protipandemická opatření chystá Vlastimil Válek? A rozumíte mu?

Obrázek epizody Jaká protipandemická opatření chystá Vlastimil Válek? A rozumíte mu?

Poslechněte si podcast

24. 11. 2021

29 min

První krizi, kterou bude muset řešit vláda Petra Fialy, je exploze epidemie. Člověk by čekal, že nový kabinet má přesně promyšlený plán, co bude dělat od první vteřiny po převzetí moci. Zvlášť, když je tu její Anticovid tým, který po celou dobu v opozici přinášel alternativní návrhy k opatřením Babišovy vlády.

Jenže jakékoliv vystoupení Vlastimila Válka, místopředsedy TOP 09 a budoucího ministra zdravotnictví, budí velké rozpaky. Téma pro aktuální epizodu politického podcastu Vlevo dole a politické reportéry Seznam zpráv Václava Dolejšího a Lucii Stuchlíkovou.

„Bohužel často mu vůbec není rozumět, co a jak chce přesně udělat. Mluví hodně akademicky, jako kdyby přednášel na vysoké škole - a ne naléhavě přesvědčoval veřejnosti o svých záměrech,“ míní Stuchlíková.

Kdo je vlastně Válek? Jedenašedesátiletý politik je uznávaný lékař v oboru radiodiagnostika a náměstek ředitele Fakultní nemocnice Brno. Má rád cimbálovou muziku, sborový zpěv nebo počítačovou hru World of Warcraft.

„Mně přijde, že profesor Válek měl připravený detailní plán, jak změnit zdravotnictví k větší efektivitě, a velmi dobře věděl, kde se nejvíc plýtvá penězi a co s tím. Jenže to teď může hodit pod stůl a musí bojovat s epidemií. Vojenský vůdce by měl být větší cynik, který se nebojí rychle rozhodovat,“ domnívá se Václav Dolejší.

Jak dlouho zůstane budoucí ministr zdravotnictví ve funkci? Skutečně by ve World of Warcraft porazil Dominika Feriho? A zlepšuje nošení respirátoru i tónový rozsah? Dozvíte se v aktuální epizodě podcastu Vlevo dole!

  • Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne.
  • Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), reportéři Seznam Zpráv.
  • Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv, na Podcasty.cz nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci. 
  • Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.  
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram.
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Popis podcastu

Politické kauzy, boje o vliv i šeptanda z kuloárů Sněmovny. Podcast Lucie Stuchlíkové a Václava Dolejšího o zákulisí české politiky. Každý týden na Seznam Zprávách.