Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Co všechno udělají politici, aby se 17. listopadu dostali na pódium?

Vlevo dole

Seznam Zprávy

Zpravodajství

,

Politika

,

Zpravodajské komentáře

Co všechno udělají politici, aby se 17. listopadu dostali na pódium?

Obrázek epizody Co všechno udělají politici, aby se 17. listopadu dostali na pódium?

Poslechněte si podcast

19. 11. 2023

26 min

O epizodě podcastu

Politici to 17. listopadu nemají úplně snadné. Očekává se od nich, že se přijdou poklonit k pamětní desce na pražské Národní třídě. Zároveň ti, co zrovna vládnou, tuší, že budou muset projít jakousi „uličkou hanby“.

Na Národní jsou totiž vždy nejen lidé, kteří si přicházejí připomenout pád komunistického režimu, ale také mnoho lidí, kteří dávají nespokojenost s aktuálním vývojem. Na politiky, kteří jsou u moci, se tak pravidelně křičí a píská. Pokud to nevyřeší jako Andrej Babiš před lety - ten na Národní chodil brzy ráno, aby se kritikům vyhnul.

To, jak politici slaví, využívají a někdy dokonce i zneužívají oslavy 17. listopadu - tedy autenticky prožívaného státního svátku, kdy tisíce lidí vyrážejí do ulic - je tématem speciální epizody podcastu Vlevo dole.

Podcasteři Václav Dolejší a Lucie Stuchlíková si do svátečního vysílání přímo z  Národní třídy pozvali Jana Gregara, hlavního organizátora oslav na Václavském náměstí, kde se vždy 17. listopadu koná koncert.

„My se snažíme, aby politici zůstali na Národní třídě, zatímco pódium na Václavském náměstí zůstalo nepolitické. Nechceme nikoho zvýhodňovat ani znevýhodňovat, bereme to jako oslavu, že máme svobodu. A to je nad všemi politickými spory,“ říká Gregar v rozhovoru.

V podcastu popisuje i to, co byli v minulosti někteří politici ochotni udělat, aby mohli promluvit z pódia během koncertu na Václavském náměstí. „Největší chybu jsme udělali, když jsme v roce 2017 pozvali méně známé prezidentské kandidáty. Hodně lidí se zlobilo, že jsme nepozvali na Michala Horáčka, který při pádu režimu sehrál důležitou roli,“ vypráví Gregar.

Co mají společného gorilí samec Richard z pražské zoo a Miloš Zeman? Kterou část těla si na Národní třídě vyfotil Jiří Ovčáček? A za co jste cinkali klíči vy? Poslechněte si záznam živého Vlevo dole ze 17. listopadu!


-----

  • Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne.
  • Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková ( @StuchlikovLucie ) a Václav Dolejší ( @VacDol ), reportéři Seznam Zpráv.
  • Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv , na Podcasty.cz nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci.
  • Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz .
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram .
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.
Politici to 17. listopadu nemají úplně snadné. Očekává se od nich, že se přijdou poklonit k pamětní desce na pražské Národní třídě. Zároveň ti, co zrovna vládnou, tuší, že budou muset projít jakousi „uličkou hanby“.Na Národní jsou totiž vždy nejen lidé, kteří si přicházejí připomenout pád komunistického režimu, ale také mnoho lidí, kteří dávají nespokojenost s aktuálním vývojem. Na politiky, kteří jsou u moci, se tak pravidelně křičí a píská. Pokud to nevyřeší jako Andrej Babiš před lety - ten na Národní chodil brzy ráno, aby se kritikům vyhnul.To, jak politici slaví, využívají a někdy dokonce i zneužívají oslavy 17. listopadu - tedy autenticky prožívaného státního svátku, kdy tisíce lidí vyrážejí do ulic - je tématem speciální epizody podcastu Vlevo dole.Podcasteři Václav Dolejší a Lucie Stuchlíková si do svátečního vysílání přímo z  Národní třídy pozvali Jana Gregara, hlavního organizátora oslav na Václavském náměstí, kde se vždy 17. listopadu koná koncert.„My se snažíme, aby politici zůstali na Národní třídě, zatímco pódium na Václavském náměstí zůstalo nepolitické. Nechceme nikoho zvýhodňovat ani znevýhodňovat, bereme to jako oslavu, že máme svobodu. A to je nad všemi politickými spory,“ říká Gregar v rozhovoru.V podcastu popisuje i to, co byli v minulosti někteří politici ochotni udělat, aby mohli promluvit z pódia během koncertu na Václavském náměstí. „Největší chybu jsme udělali, když jsme v roce 2017 pozvali méně známé prezidentské kandidáty. Hodně lidí se zlobilo, že jsme nepozvali na Michala Horáčka, který při pádu režimu sehrál důležitou roli,“ vypráví Gregar.Co mají společného gorilí samec Richard z pražské zoo a Miloš Zeman? Kterou část těla si na Národní třídě vyfotil Jiří Ovčáček? A za co jste cinkali klíči vy? Poslechněte si záznam živého Vlevo dole ze 17. listopadu!-----Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne.Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), reportéři Seznam Zpráv.Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv, na Podcasty.cz nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci. Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.  Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram.Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.