Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody „A čím byste léčili covid vy? Napište mi do komentářů“

Vlevo dole

Seznam Zprávy

Zpravodajství

„A čím byste léčili covid vy? Napište mi do komentářů“

Obrázek epizody „A čím byste léčili covid vy? Napište mi do komentářů“

Poslechněte si podcast

10. 3. 2021

29 min

O epizodě podcastu

Co si přejete, ptá se vláda občanů na sociálních sítích. Léčit covid odčervovadlem pro koně? Nebo zrušit maturity jako přežitý rituál? Politická talkshow Vlevo dole zkoumá, zda je možné řídit zemi podle Instagramu.

Premiér Andrej Babiš si na sítích všiml, že mezi dezinformátory a vyznavači konspiračních teorií o temném spiknutí farmaceutických firem sílí volání po využití ivermektinu v léčbě covidových pacientů. Ačkoliv ještě nikdo nepotvrdil, že veterinární lék takto funguje.

„Přijde mi, že na Andreji Babišovi je vidět, jak moc už nevěří v dodržování vládních restrikcí, a tak vše vsadil na dvě karty - vakcíny a léky, klidně i neschválené medicínskými autoritami,“ míní Václav Dolejší.

Ještě víc kouzlu debat na sociálních sítích propadla ministryně financí Alena Schillerová. „Já dělám teď takovou věc, že když mě něco zaujme, tak udělám videjko a otevřu k tomu debatu. Anketu na Instagramu si mohu udělat, to mi nemůžete zakazovat,“ vysvětluje Schillerová, jak ji baví amatérské výlety do světa sociologických průzkumů. Nově se vrhla i do školství: v anketě zjistila, že klidně můžeme zrušit maturity - téměř 90 % jejích followerů je totiž pro.

„V hnutí ANO vždycky byli populisté, kteří úzkostlivě sledovali, co si lidé myslí, aby jim mohli vyhovět. Ale v téhle krizi, kdy už asi opravdu neví kudy kam, se to stupňuje do té míry, že tady premiér v podstatě rozhoduje, čím se bude léčit a jak se bude učit,“ komentuje situaci reportérka Lucie Stuchlíková.

O čem bude příští vládní anketa? Chcete platit daně? V kolika letech chcete jít do důchodu a jak vysokou penzi si přejete? Odkud kam by měla vést nová dálnice? A mělo by se zrušit Vlevo dole? Poslechněte si čerstvou epizodu politické talkshow!

---------------

  • Vlevo doleřeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne.
  • Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), repotéři Seznam Zpráv.
  • Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte násna webunebo ve vaší oblíbené podcastové aplikaci.
  • Vaše názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresuaudio@sz.cz.
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích:Twitter//Facebook//Instagram.
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.