
Létání na Aljašce? Počasí se mění, musíte se orientovat v prostoru, i když nic nevidíte, říká pilot

Přistál celkem na 850 letištích, přeletěl pouště Kalahari, Namib, Saharu, ale také města jako Sydney, Vancouver nebo New York. Pilot Jiří Průša zná i létání na Aljašce, kde je podle statistik počet leteckých nehod dvakrát větší než ve zbytku Spojených států. „Na Aljašce je divočejší létání, nejste pod dohledem jako v Evropě a můžete letět, jak chcete. Hlavní problém je nestálé počasí a viditelnost,“ popisuje. Jak vypadá předstartovní příprava letadla? A kdy obletí zeměkouli?
Vladimír Kroc
Popis podcastu
Pravidelné dopolední a večerní rozhovory s hosty, které nikde jinde neuslyšíte. Každý všední a sobotní večer přivítají moderátoři zajímavé hosty napříč profesemi i obory. Své dotazy pokládejte přes formulář.
Všechny díly podcastu Host Radiožurnálu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .
Všechny díly podcastu Host Radiožurnálu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .