Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Stroukal: Od bitcoinu raketu nečekejte, měnu rebelů už kupuje kdekdo

Ve vatě

Seznam Zprávy

Byznys

,

Investování

Stroukal: Od bitcoinu raketu nečekejte, měnu rebelů už kupuje kdekdo

Obrázek epizody Stroukal: Od bitcoinu raketu nečekejte, měnu rebelů už kupuje kdekdo

Poslechněte si podcast

28. 4. 2022

35 min

Bitcoin přestal být „punk“ a chová se za krize jako jiné investice. Stejně jako akcie teď před sebou nemá strmý růst, odhaduje ekonom Dominik Stroukal. Schovat se před inflací do bitcoinu nebude fungovat.

„Nesázel bych na to, že bitcoin zažije nějakou velkou raketu. Lidé, kteří ho mají v portfoliu vedle Netflixu, tak ho nakupují a prodávají společně, tedy pokud se do něj nezamilují třeba jako do Tesly,“ předpovídá Stroukal v podcastu Ve vatě
.

Větší hospodářskou krizi bitcoin zatím nezažil. Vznikl v roce 2009, od kdy panuje jedna z nejdelších konjunktur v historii. Levné peníze. Růst firem. Růst platů. To vše až do příchodu pandemie. Ta ukázala, že se bitcoin během šoků nechová nijak výstředně – a před propady tedy neochrání.

„Bitcoin se choval během krize jako jakákoli jiná investice. Na začátku z toho lidi něco vyndali, rozhlíželi se, co se děje. Pak viděli, že centrální banky zareagují, tak to všechno sypalo nahoru a bitcoin, jak je malý, tak letěl nahoru rychleji,“ uvedl hlavní ekonom platební instituce Roger Stroukal.

Zajímá vás další obsah o investicích a osobních financích? Podívejte se do naší rubriky Finance.

  • Ve vatě. Podcast novinářky Markéty Bidrmanové . Poslechněte si konkrétní rady investorů a odborníků na téma investic, inflace, úvěrů a hypoték. Finanční „kápézetka“ pro všechny, kterým nejsou peníze ukradené.
  • Vychází každé dva týdny. Poslouchejte na Seznam Zprávách, Podcasty.cz nebo ve všech podcastových aplikacích.
  • V podcastu vysvětlujeme základní finanční pojmy a principy, nejde ale o investiční poradenství.
  • O čem byste chtěli poslouchat příště? Co máme zlepšit? A co naopak určitě neměnit? Vaše připomínky, tipy i výtky uvítáme na adrese audio@sz.cz .