Jak začít investovat teď, i když jsou vyhlídky depresivní

Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jak začít investovat teď, i když jsou vyhlídky depresivní

Ve vatě

Seznam Zprávy

Byznys

Jak začít investovat teď, i když jsou vyhlídky depresivní

Obrázek epizody Jak začít investovat teď, i když jsou vyhlídky depresivní

Poslechněte si podcast

23. 6. 2022

31 min

Skomírající akciové indexy začátečníky od investic spíš odrazují. Podle investora Daniela Gladiše to je chyba. „Když všechno vypadá negativně, dělají se nejlepší investice,“ říká.

„Kdo čeká, až bude všechno růžové, buď se nikdy nedočká, nebo nakoupí zbytečně za draho,“ tvrdí zakladatel investičního fondu Vltava Fund Sicav, který je jednou ze čtyř nových tváří podcastu Ve vatě.

Současné propady podle něj automaticky nemusejí znamenat, že na podzim přijde recese. „Nejsem stoprocentně přesvědčený, že recese bude. Je to 50 na 50. Na investování to nemá velký vliv. Okolnosti se nemění,“ říká Daniel Gladiš v aktuálním dílu.

Pokud bude člověk rozhodnutý investovat dostatečně dlouho, nevidí Daniel Gladiš důvod, proč nezačít právě teď – propadům navzdory. „Základní investiční proces to nenahlodá. Vše je cyklické, oživení a recese se vždy střídaly. Pokud má člověk dlouhý investiční horizont, tak by ho to nemělo překvapit,“ míní investor.

Inflace v tuzemsku je dál dvouciferná a peníze ztrácejí na hodnotě každý den. „To, že máme inflaci přes 16 procent, přimělo každého uvažovat nad hodnotou peněz. Dneska mají peníze třetinovou hodnotu než v roce 1993, kdy vznikla Česká republika,“ počítá Gladiš.

Kam by měla směřovat první investice nováčka? Jaké otázky si položit, než začnete investovat? Stačí skutečně pověstná tisícovka měsíčně? Poslechněte si celý podcast Ve vatě.

Zajímá vás další obsah o investicích a osobních financích? Podívejte se do naší rubriky Finance.

  • Ve vatě. Podcast novinářky Markéty Bidrmanové. Poslechněte si konkrétní rady investorů a odborníků na téma investic, inflace, úvěrů a hypoték. Finanční „kápézetka“ pro všechny, kterým nejsou peníze ukradené.
  • Vychází každé dva týdny. Poslouchejte na Seznam Zprávách, Podcasty.cz nebo ve všech podcastových aplikacích.
  • V podcastu vysvětlujeme základní finanční pojmy a principy, nejde ale o investiční poradenství.
  • O čem byste chtěli poslouchat příště? Co máme zlepšit? A co naopak určitě neměnit? Vaše připomínky, tipy i výtky uvítáme na adrese audio@sz.cz.

Popis podcastu