Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Epizoda 40 Zaklínačský boj a Vesemir | Krev elfů Třetí kapitola III

Epizoda 40 Zaklínačský boj a Vesemir | Krev elfů Třetí kapitola III

Obrázek epizody Epizoda 40 Zaklínačský boj a Vesemir | Krev elfů Třetí kapitola III

Poslechněte si podcast

16. 4. 2024

49 min

Paráda, široký sinister, horní kvarta, útočení tercií, dexter, půlpirueta… V epizodě si budeme hodně povídat o šermu a bojových postaveních, která ale nedávají smysl a jen stěží si je představíte. Geralt je prostě spíš baletka než obrněný rytíř 13. století. Jak tohoto dojmu Sapkowski dosahuje, bude jedno z dnešních témat. Ještě vedle polské a české knedlíčkové kuchyně. Paráda!

Popis podcastu

V mokřadech Pereplutu se vypráví spousta příběhů. Některé jsou skutečné, jiné trochu smyšlené. Krok za krokem ale sledují fantasy ságu o zaklínači Geraltovi z Rivie od polského autora Andrzeje Sapkowského. “Všechno už tady někdy bylo, všechno se už někdy událo. A všechno už bylo někdy popsáno.” (Vysogota z Korvia) “Vše, co se děje, už bylo pojmenováno, dávno je známo, jak na tom člověk je — s tím, kdo je silnější, nemůže soupeřit.” (Kniha Kazatel, 6:10) Anebo ne?