Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody ArtCafé: Potřeboval jsem pro sebe určité období uzavřít, říká hudebník Milan „Banán“ Trachta o nové knize

Český rozhlas - Umění a kultura

Český rozhlas

Kultura

ArtCafé: Potřeboval jsem pro sebe určité období uzavřít, říká hudebník Milan „Banán“ Trachta o nové knize

Obrázek epizody ArtCafé: Potřeboval jsem pro sebe určité období uzavřít, říká hudebník Milan „Banán“ Trachta o nové knize

Poslechněte si podcast

5. 5. 2022

40 min

Milan „Banán“ Trachta se okolo punkových koncertů pohybuje od začátku 90. let. Kniha Nepřestat se dívat kolem sebe, na které spolupracoval s Maximem Horovicem a Bárou Votavovou, se věnuje jeho životní cestě. Ta ho vedla od celkem obvyklé mladické touhy být jednou „v kapele“, přes sbírání vinylových desek a černých triček s (často) strašidelnými motivy až k práci pro ekologické organizace nebo politická hnutí. Knihu představuje v ArtCafé během rozhovoru s Michalem Pařízkem.

Všechno z tématu Umění a kultura můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas proAndroidaiOSnebo na webumujRozhlas.cz.