Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Akcent: Žert, Jana Eyrová… Rozbory knih do hloubky ano, literární historii ale neopouštějme, říká učitelka

Český rozhlas - Umění a kultura

Český rozhlas

Umění

Akcent: Žert, Jana Eyrová… Rozbory knih do hloubky ano, literární historii ale neopouštějme, říká učitelka

Obrázek epizody Akcent: Žert, Jana Eyrová… Rozbory knih do hloubky ano, literární historii ale neopouštějme, říká učitelka

Poslechněte si podcast

16. 5. 2024

26 min

Saša Michailidis se ptá Roberta Kolára z Ústavu pro českou literaturu AV ČR a zástupkyně ředitele Anglického gymnázia v Praze, učitelky českého jazyka a literatury Aleny Švejdové. Letošní maturanti už mají za sebou didaktické testy, nyní je čeká profilová část státní maturity, a to znamená, že dojde i na tradiční ústní zkoušku z českého jazyka. Jak vyučovat literaturu na střední škole a jak dobře připravit studenty právě pro ústní část maturity z češtiny?

Všechno z tématu Umění a kultura můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .