Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Alumclub - Marek Jelínek

UK FTVS Podcasts

Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy

Sport

Alumclub - Marek Jelínek

Obrázek epizody Alumclub - Marek Jelínek

Poslechněte si podcast

26. 2. 2021

1 hod 6 min

Trenér České snowboardcrossové reprezentace, který dovedl Evu Samkovou k vítězství na její první olympiádě v ruském Soči. Svůj podíl má i na úspěšném tažení snowboardcrossaře Tomáše Pazdery za vítězstvím na mistrovství světa a později i na Olympiádě neslyšících. I díky Markovi zažívá snowboardcross v České republice obrovský boom.

Absolvent Fakulty Tělesné Výchovy a Sportu Univerzity Karlovy v Praze, specializace Sportovní Gymnastika. V mládí soutěžil v SBX a PGS. Po absolvování vysoké školy a tělovýchovné praxe v USA začal v roce 2004 trénovat českého průkopníka SBX Michala Novotného. V témže roce vytvořil první teze didaktiky a techniky snowboardcrossu. Od roku 2006 je reprezentačním trenérem SBX. Jako trenér se zúčastnil tří Olympijských her, pěti světových univerziád, 13 mistrovství světa seniorů a juniorů a více než stovky závodů SP a EP. Jeho svěřenci v těchto jedenácti letech získali zlaté medaile na všech výše uvedených soutěžích. Je tvůrcem a propagátorem české školy snowboardcrossu, členem Rady snowboardingu a předsedou Czech Snowboardcross Teamu.

Popis podcastu

Fakulta příběhů - UK FTVS Podcast. UK FTVS spouští projekt vlastních podcastů. Hlavní obsahovou linkou jsou rozhovory se současnými studenty a absolventy.