Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Události, komentáře týdne - 15. června

Poslechněte si podcast

15. 6. 2025

1 hod 2 min

Stovky izraelských letadel zaútočily na íránská jaderná zařízení a další cíle. Mezi oběťmi jsou i nejvyšší představitelé režimu. Írán odpověděl drony a raketami, většina byla sestřelená. Vzájemné raketové přestřelky pokračovaly celý víkend. - Známá aktivistka Greta Thunbergová upoutala pozornost, když se rozhodla na lodi doručit pomoc do Gazy. Její gesto na podporu tamních civilistů však rychle utnuly izraelské úřady. Posádku zadržely a Thumbergovou deportovaly ze země. - Rošáda je dokončená. Eva Decroix v čele resortu spravedlnosti vystřídala Pavla Blažka. Ten se musel poroučet kvůli nejasnému bitcoinovému daru. Celá koalice ale trvá na tom, aby se kauza s kryptoměnou do poslední mince vyšetřila. - Kardinální bota. Dopustila se jí firma Reebok. Na svém českém e-shopu popletla cenovky a prodávala obuv i další zboží za pohádkové ceny. Obchodníci zaměnili eura za koruny a průšvih byl na světě. - Spojené státy na nohou, ulice Los Angeles ve varu. Protesty proti prezidentovi Trumpovi napříč celou zemí a bouře proti jeho tvrdé imigrační politice v Kalifornii: hořící auta, létající kameny, armáda v ulicích, zatýkání.

Diskutují: Jan Dobrovský, Michael Durčák, Zuzana Bubílková, Michal Horáček a Marie Bastlová

https://www.ceskatelevize.cz/porady/16703075854-udalosti-komentare-tydne/225411000380615/

Popis podcastu

Komentované zpravodajství České televize. Aktéři klíčových událostí odpovídají na aktuální otázky. Televizní premiéra každy všední den v 22:00 na ČT24.