Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Spojené státy jsou ve vědě a výzkumu významným partnerem

Týden ve vědě a výzkumu

Youradio Talk

Zpravodajství

,

Věda a technika

Spojené státy jsou ve vědě a výzkumu významným partnerem

Obrázek epizody Spojené státy jsou ve vědě a výzkumu významným partnerem

Poslechněte si podcast

11. 3. 2019

7 min

O epizodě podcastu

Spolupráce ve výzkumu a vývoji mezi Českem a Spojenými státy je poměrně silná. Ve Spojených státech působí jeden ze dvou českých vědeckých diplomatů. Mezi perspektivní oblasti spolupráce patří například fyzika – laserové centrum ELI Beamlines v Dolních Břežanech spolupracovalo při dodávkách nejmodernějšího laseru svého druhu s americkou laboratoří Lawrence Livermore National Laboratory v Kalifornii. Mezi další aktuální témata patří energetika, medicína či letecký průmysl. Na Youradio News komentoval nejen cestu premiéra Andreje Babiše ve Spojených státech Aleš Vlk z portálu Vědavýzkum.cz.

Spolupráce ve výzkumu a vývoji mezi Českem a Spojenými státy je poměrně silná. V USA působí jeden ze dvou českých vědeckých diplomatů. Mezi perspektivní oblasti spolupráce patří například fyzika – laserové centrum ELI Beamlines v Dolních Břežanech spolupracovalo při dodávkách nejmodernějšího laseru svého druhu s americkou laboratoří Lawrence Livermore National Laboratory v Kalifornii. Mezi další aktuální témata patří energetika, medicína či letecký průmysl. Na Youradio News komentoval nejen cestu premiéra Andreje Babiše ve Spojených státech Aleš Vlk z portálu Vědavýzkum.cz.