Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Prestižní HR Award získala už devátá česká výzkumná organizace

Týden ve vědě a výzkumu

Youradio Talk

Věda a technika

Prestižní HR Award získala už devátá česká výzkumná organizace

Obrázek epizody Prestižní HR Award získala už devátá česká výzkumná organizace

Poslechněte si podcast

25. 2. 2019

7 min

O epizodě podcastu

Evropská komise uděluje prestižní ocenění HR Excellence in Research Award výzkumným organizacím či poskytovatelům, kteří naplní 40 principů v rámci přípravy a realizace své politiky rozvoje lidských zdrojů. V České republice toto ocenění získalo už 9 subjektů. Poslední oceněnou organizací se stalo Biologické centrum Akademie věd ČR. „Ocenění může přinést zvýšenou prestiž v očích zahraničních zájemců o práci a přináší bonifikaci v soutěži o další finanční prostředky,“ vysvětluje Aleš Vlk z portálu Vědavýzkum.cz.

Evropská komise uděluje prestižní ocenění HR Excellence in Research Award výzkumným organizacím či poskytovatelům, kteří naplní 40 principů v rámci přípravy a realizace své politiky rozvoje lidských zdrojů. V České republice toto ocenění získalo už 9 subjektů.

„Cílem tohoto ocenění je podpořit organizace, které chtějí nabídnout transparentní a vhodné podmínky nově příchozím výzkumníkům – ať už v rámci nového pracovního úvazku nebo v rámci realizaci výzkumného projektu“, říká Aleš Vlk z portálu Vědavýzkum.cz

Evropská komise na svých stránkách uvádí, že zatím toto ocenění získalo na 460 organizací. Například 101 je jich z Velké Británie a 83 z Polska. V Česku byly zatím úspěšné především veřejné vysoké školy a jejich součásti – Mendelova univerzita v Brně, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Univerzita Karlova, dvě součásti Západočeské univerzity v Plzni (Fakulta elektrotechnická a Nové technologie výzkumné centrum) a dvě součásti Masarykovy univerzita – Přírodovědecká fakulta a Středoevropský technologický institut (CEITEC). Z ústavů Akademie věd ocenění obdržely Ústav fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského a Biologické centrum v Českých Budějovicích.

„Ocenění může přinést zvýšenou prestiž v očích zahraničních zájemců o práci a přináší bonifikaci v soutěži o další finanční prostředky. Důležité je také, že si výzkumné organizace mohou udělat v těchto věcech pořádek a systém, protože oblast rozvoje lidských zdrojů byla ve výzkumu často podceňována“, doplňuje Aleš Vlk.