Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Týden ve vědě a výzkumu

Youradio Talk

Věda a technika

Prestižní HR Award získala už devátá česká výzkumná organizace

Obrázek epizody Prestižní HR Award získala už devátá česká výzkumná organizace

Poslechněte si podcast

25. 2. 2019

7 min

O epizodě podcastu

Evropská komise uděluje prestižní ocenění HR Excellence in Research Award výzkumným organizacím či poskytovatelům, kteří naplní 40 principů v rámci přípravy a realizace své politiky rozvoje lidských zdrojů. V České republice toto ocenění získalo už 9 subjektů. Poslední oceněnou organizací se stalo Biologické centrum Akademie věd ČR. „Ocenění může přinést zvýšenou prestiž v očích zahraničních zájemců o práci a přináší bonifikaci v soutěži o další finanční prostředky,“ vysvětluje Aleš Vlk z portálu Vědavýzkum.cz.

Evropská komise uděluje prestižní ocenění HR Excellence in Research Award výzkumným organizacím či poskytovatelům, kteří naplní 40 principů v rámci přípravy a realizace své politiky rozvoje lidských zdrojů. V České republice toto ocenění získalo už 9 subjektů.

„Cílem tohoto ocenění je podpořit organizace, které chtějí nabídnout transparentní a vhodné podmínky nově příchozím výzkumníkům – ať už v rámci nového pracovního úvazku nebo v rámci realizaci výzkumného projektu“, říká Aleš Vlk z portálu Vědavýzkum.cz

Evropská komise na svých stránkách uvádí, že zatím toto ocenění získalo na 460 organizací. Například 101 je jich z Velké Británie a 83 z Polska. V Česku byly zatím úspěšné především veřejné vysoké školy a jejich součásti – Mendelova univerzita v Brně, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Univerzita Karlova, dvě součásti Západočeské univerzity v Plzni (Fakulta elektrotechnická a Nové technologie výzkumné centrum) a dvě součásti Masarykovy univerzita – Přírodovědecká fakulta a Středoevropský technologický institut (CEITEC). Z ústavů Akademie věd ocenění obdržely Ústav fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského a Biologické centrum v Českých Budějovicích.

„Ocenění může přinést zvýšenou prestiž v očích zahraničních zájemců o práci a přináší bonifikaci v soutěži o další finanční prostředky. Důležité je také, že si výzkumné organizace mohou udělat v těchto věcech pořádek a systém, protože oblast rozvoje lidských zdrojů byla ve výzkumu často podceňována“, doplňuje Aleš Vlk.

Popis podcastu

Týden ve vědě a výzkumu s portálem Vědavýzkum.cz