Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Počtvrté slavíme Mezinárodní den žen a dívek ve vědě. Vyhlásila ho OSN

Týden ve vědě a výzkumu

Youradio Talk

Zpravodajství

,

Věda a technika

Počtvrté slavíme Mezinárodní den žen a dívek ve vědě. Vyhlásila ho OSN

Obrázek epizody Počtvrté slavíme Mezinárodní den žen a dívek ve vědě. Vyhlásila ho OSN

Poslechněte si podcast

11. 2. 2019

7 min

O epizodě podcastu

11. únor byl v roce 2015 vyhlášen Valným shromážděním OSN Mezinárodním dnem žen a dívek ve vědě. Má připomenout jejich zapojení do výzkumu a vývoje. V České republice se o kampaň k tomuto dni postaralo Národní kontaktní centrum – gender a věda Sociologického ústavu Akademie věd ČR a záštitu poskytlo informační centrum OSN v Praze. Podle Aleše Vlka z portálu Vědavýzkum.cz je důležité vědu jako takovou a především obory tradičně zaměřené na mužskou populaci prezentovat a popularizovat jak pro chlapce, tak pro dívky.

11. únor byl v roce 2015 vyhlášen Valným shromážděním OSN Mezinárodním dnem žen a dívek ve vědě. Má připomenout jejich zapojení do výzkumu a vývoje. V České republice se o kampaň k tomuto dni postaralo Národní kontaktní centrum – gender a věda Sociologického ústavu Akademie věd ČR a záštitu poskytlo informační centrum OSN v Praze. Podle Aleše Vlka z portálu Vědavýzkum.cz je důležité vědu jako takovou a především obory tradičně zaměřené na mužskou populaci prezentovat a popularizovat jak pro chlapce, tak pro dívky.