Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Den Technologické agentury ocenil nejlepší projekty aplikovaného výzkumu

Týden ve vědě a výzkumu

Youradio Talk

Věda a technika

Den Technologické agentury ocenil nejlepší projekty aplikovaného výzkumu

Obrázek epizody Den Technologické agentury ocenil nejlepší projekty aplikovaného výzkumu

Poslechněte si podcast

12. 11. 2018

7 min

O epizodě podcastu

V rámci Dne Technologické agentury ČR, který se konal ve čtvrtek 8. listopadu, byly vyhlášeny nejlepší projekty aplikovaného výzkumu. Nejlepší projekty Technologická agentura letos vyhlašovala už pošesté, tentokrát v kategoriích Business, Partnerství, Spolupráce a Governance. Slavnostního galavečera se zúčastnil také Aleš Vlk z portálu Vědavýzkum.cz, který se o své dojmy podělil na Youradio News.

Zatímco počet absolventek vysokých škol včetně doktorských studijních programů neustále roste, podíl žen v české vědě se nezvyšuje. V Česku máme cca 28 procent žen. Podle výzkumu Národního kontaktního centra – gender a věda Sociologického ústavu Akademie věd je skloubit rodičovství s vědeckou dráhou pro ženy obtížnější než pro muže. „V české vědě panuje stále konzervativní prostředí, které je taženo muži. Podpora alternativních pracovních přístupů a rodičovství pro vědkyně i vědce není zcela běžná,“ komentuje pro Youradio News Aleš Vlk z portálu Vědavýzkum.cz.