Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Měsíc bezpečnosti? Pojďme na základ. Hesla, hesla, hesla

Měsíc bezpečnosti? Pojďme na základ. Hesla, hesla, hesla

Obrázek epizody Měsíc bezpečnosti? Pojďme na základ. Hesla, hesla, hesla

Poslechněte si podcast

6. 10. 2022

14 min

O epizodě podcastu

6. října, Vánoce jsou za dveřmi a vy posloucháte sedmý díl podcastu #TYDEN k poslouchání. A protože říjen je podle všeho i měsícem (kyber) bezpečnosti, bude se věnovat té nejpodstatnější věci spojené s online existenci. Jak se přihlašovat k účtům, jak zacházet s hesly, aby vám neukradli )účet. Jako třeba Ivě Fruhlingové na Instagramu před pár dny. Ale nebojte, má ho zpět. Na Substacku opět najdete užitečné odkazy k prostudování, takže pokud posloucháte na Spotify, Google či Apple, tak skočte i na rychlofky.subtack.com pro tuto epizodu.

Stručný obsah podcastu

* Nejpoužívanější hesla? 12345 vs 123456

* Jaké má být heslo? Unikátní, neuhádnutelné, složité/dlouhé a neprozrazené

* Brute force, slovníkový útok, sociální inženýrství, keylogger, kontrolní otázky

* Správci hesel jako jediná cesta jak dodržet vše doposud řečené, ale ne ten v prohlížeči

* Jak často, respektive kdy si heslo měnit

* Jak poznat, že moje heslo uniklo? HaveIbeePwned, prohlížeče i správci hesel

* Stejně je to marné, musíte mít dvoufaktor

* Chránit e-mail (pozor na e-maily pro obnovení), sociální sítě, síťové disky, bankovnictví a cokoliv dalšího s “identitou”

* Domácí router a Wi-Fi, mobilní telefon (PIN!), tablet, notebook, počítač

Užitečné věci k prostudování

* Jaká jsou nejpoužívanější hesla a jak vůbec zacházet s hesly na Internetu?

* Co to znamená brute force v počítačové bezpečnosti? Co dictionary attack. Jak se prolamují hesla?

* První věc, co musíte ochránit dvoufaktorovým ověřením, je váš e-mail. Smrtelně. Vážně.

* Jak často si mám měnit heslo? Kdy je nutné si heslo změnit a kdy je lepší to nedělat

* Jak ověřím, jestli můj e-mail a heslo není v nějakém úniku hesel?

* Co používat pro správu hesel? Jaké jsou alternativy pro LastPass?

* Jak správně zacházet s kontrolními otázkami u online služeb?

* Bezpečnost na internetu pro novináře: Pokračujte ochranou všech hesel

* Proč (spíše) nepoužívat správce hesel co jsou přímo v prohlížeči?

* Čím bezpečněji chránit telefon? PIN? Gesto? Otisk prstu? Heslo?

* Jak je to s hesly na Internetu? Je možné aby mi někdo poslal zapomenuté heslo?



Get full access to #TYDEN ~ Týdenní přehled @rychlofky at rychlofky.substack.com/subscribe
6. října, Vánoce jsou za dveřmi a vy posloucháte sedmý díl podcastu #TYDEN k poslouchání. A protože říjen je podle všeho i měsícem (kyber) bezpečnosti, bude se věnovat té nejpodstatnější věci spojené s online existenci. Jak se přihlašovat k účtům, jak zacházet s hesly, aby vám neukradli )účet. Jako třeba Ivě Fruhlingové na Instagramu před pár dny. Ale nebojte, má ho zpět. Na Substacku opět najdete užitečné odkazy k prostudování, takže pokud posloucháte na Spotify, Google či Apple, tak skočte i na rychlofky.subtack.com pro tuto epizodu.Stručný obsah podcastu* Nejpoužívanější hesla? 12345 vs 123456 * Jaké má být heslo? Unikátní, neuhádnutelné, složité/dlouhé a neprozrazené* Brute force, slovníkový útok, sociální inženýrství, keylogger, kontrolní otázky * Správci hesel jako jediná cesta jak dodržet vše doposud řečené, ale ne ten v prohlížeči* Jak často, respektive kdy si heslo měnit* Jak poznat, že moje heslo uniklo? HaveIbeePwned, prohlížeče i správci hesel* Stejně je to marné, musíte mít dvoufaktor* Chránit e-mail (pozor na e-maily pro obnovení), sociální sítě, síťové disky, bankovnictví a cokoliv dalšího s “identitou”* Domácí router a Wi-Fi, mobilní telefon (PIN!), tablet, notebook, počítačUžitečné věci k prostudování* Jaká jsou nejpoužívanější hesla a jak vůbec zacházet s hesly na Internetu?* Co to znamená brute force v počítačové bezpečnosti? Co dictionary attack. Jak se prolamují hesla?* První věc, co musíte ochránit dvoufaktorovým ověřením, je váš e-mail. Smrtelně. Vážně.* Jak často si mám měnit heslo? Kdy je nutné si heslo změnit a kdy je lepší to nedělat * Jak ověřím, jestli můj e-mail a heslo není v nějakém úniku hesel?* Co používat pro správu hesel? Jaké jsou alternativy pro LastPass?* Jak správně zacházet s kontrolními otázkami u online služeb?* Bezpečnost na internetu pro novináře: Pokračujte ochranou všech hesel * Proč (spíše) nepoužívat správce hesel co jsou přímo v prohlížeči?* Čím bezpečněji chránit telefon? PIN? Gesto? Otisk prstu? Heslo?* Jak je to s hesly na Internetu? Je možné aby mi někdo poslal zapomenuté heslo? Get full access to #TYDEN ~ Týdenní přehled at rychlofky.substack.com/subscribe

Popis podcastu

#TYDEN je nedělní newsletter, #TYDEN k poslouchání je občasný podcast. Další experiment, protože experimentů není nikdy dost. IT/C, socnety, bezpečnost, aplikace, hardware, soukromí. Na Spotify, Google, Pocket Castss i Apple Podcasts. "Živě" na Twitteru @rychlofky. Nedělní e-mailing i podcast je ZDARMA, předplatné můžete využít pro podporu vydávání. Předplatitelé získají rozšířenou verzi nedělního e-mailingu. rychlofky.substack.com