Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Trafika & Za humny: Viktore, není to tebou, je to mnou. Láska k Orbánovi vyhasla.

Trafika

Seznam Zprávy

Zpravodajství

,

Zábava

,

Zpravodajské komentáře

Trafika & Za humny: Viktore, není to tebou, je to mnou. Láska k Orbánovi vyhasla.

Obrázek epizody Trafika & Za humny: Viktore, není to tebou, je to mnou. Láska k Orbánovi vyhasla.

Poslechněte si podcast

3. 4. 2022

32 min

Nestíháte číst všechny zprávy o dění v Česku i ve světě? Právě proto je tu podcast Trafika. Co je pravda a co blud, to v mediálním kvízu Konstantina Sulimenka hádaly Barbora Chaloupková a Hana Martínková z podcastu Za humny .

S expertkami na mezinárodní dění jsme samozřejmě nemohli vynechat téma ruské agrese na Ukrajinu, která pokračuje již druhým měsícem. Evropští politici se v návalu solidarity s Kyjevem začali předhánět, kdo dřív nabídne Ukrajině plné členství v EU. Jak ale upozorňuje Hana Martínková, bude to trochu komplikovanější.

„My teď ani nevíme, které Ukrajině bychom to členství přislíbili – Ukrajině s Krymem, nebo bez Krymu? S Donbasem, nebo bez Donbasu? Nejpravděpodobnější varianta je, že se Ukrajina stane kandidátskou zemí, budeme tam moct posílat obrovské balíky peněz, ale zůstane zachovaná hranice,“ říká Martínková.

Znamená to tedy, že je boj Ukrajiny, jehož cílem je i vstup do EU, vlastně zbytečný a Evropa se po válce vrátí jen k dalším slibům? Ne tak úplně, říkají hostky podcastu.

„Nepodceňovala bych to. Ten způsob, jakým se Ukrajina vryla do kolektivního vědomí Evropy, to se nestalo nikdy s žádnou jinou zemí. Způsob, jakým prezident Zelenský emočně apeluje, podle mě funguje na politiky i na veřejnost. Narážíme sice na to, že Evropská unie nemá v DNA dělat věci rychle, ale dlouhodobá změna bude pro Ukrajinu velká,“ komentuje Chaloupková.

Dokázaly se odbornice na mezinárodní dění zorientovat ve světě ne vždy pravdivých zpráv? Vše se podcastu Trafika. Mimochodem, v dubnu si Trafika dává pauzu, ale už na začátku května vám nabídneme novou a vylepšenou verzi našeho podcastu.