Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody 14: Gabka Boková z NapisDiplomku.cz – Jak napsat bakalářku nebo diplomku efektivně a nezbláznit se z toho?

#toEdu: podcast o českém vzdělávání

EduIn & PrPom

Osobní rozvoj

14: Gabka Boková z NapisDiplomku.cz – Jak napsat bakalářku nebo diplomku efektivně a nezbláznit se z toho?

Obrázek epizody 14: Gabka Boková z NapisDiplomku.cz – Jak napsat bakalářku nebo diplomku efektivně a nezbláznit se z toho?

Poslechněte si podcast

25. 7. 2020

43 min

Gabka Boková má mnoho zajímavých zkušeností, mimo jiné jako Education manager ve Wikimedia ČR, nebo jako máma teď už skoro roční Ely. Já bych vám ji ale chtěl představit především jako autorku projektu Napiš Diplomku.

Gabka se snaží pomoci mnoha studentům, kteří nevidí v psaní bakalářské či diplomové práce smysl, nebaví je to, celé to napíší jen z donucení a s nechutí. A je jasné, že na takové práce se pak jenom snáší prach v univerzitních knihovnách. Přitom by šlo celé to obrovské úsilí napnout úplně jiným směrem. Jde to i tak, že by psaní prací studenty bavilo? Aby jim dávalo smysl? Aby měli motivaci a jejich práce měla pozitivní dopad? Já i Gabka si myslíme, že ano. Ale zatímco já jsem pro to neudělal nic, Gabka se pustila do práce a pomáhá studentům situaci zlepšit. A ráda by také pomáhala katedrám a fakultám, aby zlepšovaly své diplomové semináře.

Potom jsme zamířili trochu do minulosti a bavili jsme se o Gabčině práci ve Wikimedia ČR, zejména o projektech Studenti píší Wikipedii a Senioři píší Wikipedii. A také o jejím dobrovolničení v TEDx Prague partě.

Gabka vás při povídání o českém vzdělávacím systému překvapí hlavně tím, že je optimistická a připadá jí, že tu máme spousty možností a poměrnou svobodu pohybu a výběru. Baví jí učit se hrát na ukulele, se kterým začala během pobytu na Bali a obecně cestování si dost užila a doporučuje ho i ostatním. A co by nejraději naučila každého v naší zemi? Poznej sám sebe :)

***

Budeme moc rádi za zpětnou vazbu a inspiraci, o čem natáčet příště. Pište nám prosím na adresutoedu@prpom.cz. Dík!

Odkazy

Popis podcastu

Podcast o českém vzdělávání – protože nic důležitějšího na jazyku nemáme. Od veřejného školského systému až po osobnostní rozvoj, přes firemní školení i celoživotní vzdělávání. Zveme leadery a aktivní osobnosti a ptáme se jich, jaké vidí v českém vzdělávání problémy a jak je navrhují řešit. Podcast pro vás připravují EduIN a PrPom.