Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #5 Tereza Ramba

Tereza Ramba: do duší

Tereza Ramba

Společnost

#5 Tereza Ramba

Obrázek epizody #5 Tereza Ramba

Poslechněte si podcast

24. 5. 2020

44 min

Budeme si povídat. Říká příkře. Terezo. Ďábelský plán mu kouká z očí.

O pasivní agresivitě na divadle i proč mám odjakživa blíže k filmu. O tom proč jsem dobrý host a kolik historek lze vyprávět naráz. O načerno přefocené knize Petera Brooka, cestách postav i lehkosti divadla. Proč je Malá Sokolnice mnohem dál než Rocky. A jak můžeš bejt herčka, když jsi neviděla žádný filmy? Hravě se vzteká a září mu oči, pacholkovi jednomu, tedy mému Muži, tedy moderátorovi dnešního do duší.

Já se nekoukám na filmy, já v nich hraju. Snažím se marně kontrovat, ale už mě dostal. Cos dělala v devadesátkách? Poslouchala jsem kazety! A četla knihy! Doktoři taky nechoděj ve volným čase očumovat do nemocnic. Tenhle argument vůbec nepřijme, steče po něm jako voda, kterou pijeme místo čaje s citronem, protože když je moderátor on, čaj prý neni. A nebude.

Ty ses nehádal s bráchou, kdo půjde otočit kazetu? Ne. Směje se. A má vítězoslavnej pohled.

O tom kolikrát si mě googloval a kdo je a neni zdevastovanej z rodičovství.

Fascinuje mě, jak si dva tak strašně rozdílný lidi, můžou tak vesmírně rozumět. Vítejte u nás v obýváku. Roste nám zub, všude je bordel, máme na sobě pyžama a moderátor hostovi žádnej čaj nenabídl, ale blíží se pondělí. A láska je. Tak vám jí trochu posíláme. Do uší. O duši. Do duší.

Popis podcastu

do duší Není typický podcast. Vznikl jako odpověď na karanténu v době korona viru. Na začátku jsem četla na svém instagramovém profilu každý den živě pro naše hrdiny v ulicích, tedy pro lékaře, zdravotní sestry, prodavačky, řidiče i všechny ostatní, ze svojí knihy DobroDruhům. S cílem povzbudit a rozveselit lid, když už my, co nezachraňujeme životy, musíme sedět doma.Sociální síťe nám ale nestačili, chtěli jsme být lidem blíž, chtěli jsme lepší kvalitu zvuku, mít čas ponořit se do hloubky a také, na žádost publika, mít možnost čtení zachovávat, aby si to lidé mohli pouštět i zpětně. A tak jsme si vymysleli DoDuší. Domácí manželské hovory, nahrávané u nás v obýváku, který jsem přestavěla na studio. Cíl a forma zůstali stejné. Povídáme si o tématech, která nás baví, čteme a probíráme se tím, co nás zrovna zaujalo, od básní od Kundery až po nejšílenější akrobatické pády. S touhou poslat do uší, těm co to potřebují, něco o duši. Povídání, které slyšíte tak, jak by probíhalo i bez mikrofonů. Nedokonalé. Hravé. A naše. Do Duší. Živě. Stříháme jen, když Slunce potřebuje pomazlit. Nebo když mě volá vývar. Vítejte u nás doma. Připravte si čaj s medem a citronem, jedinou věc, kterou k poslechu potřebujete. Odpočinte si. A nezapomínejte že.. láska je. Tereza a Matyáš kaRambas