Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #3 Lenka Dusilová a Petr Ostrouchov

Tereza Ramba: do duší

Tereza Ramba

Společnost

#3 Lenka Dusilová a Petr Ostrouchov

Obrázek epizody #3 Lenka Dusilová a Petr Ostrouchov

Poslechněte si podcast

7. 3. 2021

1 hod 17 min

•U nás v obýváku byl anděl•

Chtěli jste to, máte to mít. Přes hodinu dlouhej podcast, s hosty o kterých se našemu obýváku ani nesnilo. S Lenkou která předstírá že je normální člověk, majíc stejná trápení a radosti jako my, ale ve chvíli kdy začne zpívat, tak každý normální člověk pochopí, že to je převlečený anděl. S Petrem, který je nejen úžasný hudebník a právník (což zdánlivě nejde dohromady, ale reálně jde) , můj Amerikánkovskej most podpory, náš rodinný přítel a nově také herec. Herec, kterej rozdrtil ostatní herce, jak se o něm po Praze šušká. O hudbě v její v podstatě. O lásce. O chandře. O tom jak strašně moc bychom si přáli jít na koncert a nechat ovládnout naše smysly. O tom jak o tom sníme a ani se nám nesnilo, že to ještě měsíce potrvá. Takže Lenky jedna píseň v našem obýváku bude na dlouhé týdny poslední živá hudba kterou uslyšíme. Živá ale tak, že vystačí. Tenhle podcast je transformace. Tenhle podcast je hudba krystalický podobě. Tenhle podcast je láska.

Popis podcastu

do duší Není typický podcast. Vznikl jako odpověď na karanténu v době korona viru. Na začátku jsem četla na svém instagramovém profilu každý den živě pro naše hrdiny v ulicích, tedy pro lékaře, zdravotní sestry, prodavačky, řidiče i všechny ostatní, ze svojí knihy DobroDruhům. S cílem povzbudit a rozveselit lid, když už my, co nezachraňujeme životy, musíme sedět doma.Sociální síťe nám ale nestačili, chtěli jsme být lidem blíž, chtěli jsme lepší kvalitu zvuku, mít čas ponořit se do hloubky a také, na žádost publika, mít možnost čtení zachovávat, aby si to lidé mohli pouštět i zpětně. A tak jsme si vymysleli DoDuší. Domácí manželské hovory, nahrávané u nás v obýváku, který jsem přestavěla na studio. Cíl a forma zůstali stejné. Povídáme si o tématech, která nás baví, čteme a probíráme se tím, co nás zrovna zaujalo, od básní od Kundery až po nejšílenější akrobatické pády. S touhou poslat do uší, těm co to potřebují, něco o duši. Povídání, které slyšíte tak, jak by probíhalo i bez mikrofonů. Nedokonalé. Hravé. A naše. Do Duší. Živě. Stříháme jen, když Slunce potřebuje pomazlit. Nebo když mě volá vývar. Vítejte u nás doma. Připravte si čaj s medem a citronem, jedinou věc, kterou k poslechu potřebujete. Odpočinte si. A nezapomínejte že.. láska je. Tereza a Matyáš kaRambas