Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Takže tak E02 - Greta a klima

Takže tak

Johča a Roman

Osobní rozvoj

Takže tak E02 - Greta a klima

Obrázek epizody Takže tak E02 - Greta a klima

Poslechněte si podcast

29. 9. 2019

20 min

Klima, téma, které se teď řeší všude. Je to hlavně v souvislosti s klimatickým summitem OSN v New Yorku a  klimatickou aktivistkou Gretou Thunberg. Greta, jakožto hlavní mluvčí studentského hnutí Fridays for future, pronesla emotivní proslov, ve kterém mimo jiné obvinila minulé generace z toho, že jí ukradli sny a dětství.

Ohlasy jsou různé a společnost se rozdělila do dvou táborů. Na ty co s Gretou souhlasí a hlasitě ji vyjadřují podporu. No a na ty, kteří její názory nesdílí a nesouhlasí s ,,agresí” použitou v projevu. Jméno Grety je teď skloňováno ve všech médiích, zprávy o jejím proslovu, vzhledu, nemoci a rodině. Čím se zabýval summit už nikoho nezajímá.  Oddalujeme řešení problému klimatu diskusemi o Gretě. Sami bychom se ale měli vzdělávat, zjišťovat si informace a snažit se něco změnit, ne spoléhat jenom na Gretu.