Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #Bonus - City Nature Challenge

Tajemství Národního muzea

Národní muzeum

Kultura

#Bonus - City Nature Challenge

Obrázek epizody #Bonus - City Nature Challenge

Poslechněte si podcast

28. 4. 2022

8 min

Pátý ročník City Nature Challenge je tu! A zapojit se můžete i vy.

V bonusovém dílu našeho podcastu si s hlavní koordinátorkou City Nature Challenge Petrou Caltovou přiblížíme tuto mezinárodní iniciativu, jejímž cílem je objevování městské přírody. Jak tato výzva vznikla a kdo mezi sebou soutěží? Jak se můžete zúčastnit i vy a pomoci tak přírodovědcům z celého světa? A co všechno jsme si pro vás letos připravili v rámci doprovodných programů?

Popis podcastu

Jste zvědaví, co vás čeká v nových expozicích Národního muzea? V podcastu Tajemství Národního muzea vám moderátorka Sara Polak společně s kurátory odhalí záhady sbírkových předmětů, které si již brzy na vlastní oči prohlédnete v Muzejním komplexu na Václavském náměstí. Zjistíte například, jak se tvořil model jediného českého dinosaura, proč se první československý zákon objevil v antikvariátu nebo kdo u nás položil počátky raketové techniky. Vydejte se tam, kam doposud směl nahlédnout jen málokdo…