Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #12 Příběh paní Plejtvákové

Tajemství Národního muzea

Národní muzeum

Kultura

#12 Příběh paní Plejtvákové

Obrázek epizody #12 Příběh paní Plejtvákové

Poslechněte si podcast

12. 9. 2021

21 min

Už 129 let symbol Národního muzea a zároveň největší exponát nové přírodovědecké expozice – to je naše paní Plejtváková! Jaká byla její cesta do muzea? Kde byla po dobu rekonstrukce Historické budovy? A byly jí skutečně odstraněny obratle, aby se vešla do výstavního sálu? To se dozvíte v novém dílu našeho podcastu, ve kterém si budeme povídat s kurátorem sbírky savců Petrem Bendou.

Popis podcastu

Jste zvědaví, co vás čeká v nových expozicích Národního muzea? V podcastu Tajemství Národního muzea vám moderátorka Sara Polak společně s kurátory odhalí záhady sbírkových předmětů, které si již brzy na vlastní oči prohlédnete v Muzejním komplexu na Václavském náměstí. Zjistíte například, jak se tvořil model jediného českého dinosaura, proč se první československý zákon objevil v antikvariátu nebo kdo u nás položil počátky raketové techniky. Vydejte se tam, kam doposud směl nahlédnout jen málokdo…