Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Svobodné universum

Martina Kociánová – pořady Kupředu do minulosti a

Společnost

Václav Pačes 1. díl: Geny ovlivňují fyzický zjev, choroby, imunitu, i jaké si vybíráme přátele…

Play

Poslechněte si podcast

21. 7. 2021

27 min

Mým dnešním hostem je český biochemik, který se zabývá genomikou. Jeho skupina byla jednou z prvních na světě, která přečetla úplné genetické informace, tedy DNA bakteriálního viru. Je objevitelem specifického enzymu a spoluautorem prvního syntetického genu. Předtím, než působil například na univerzitě Yale v Chicagu, nebo pracoval v Ústavu aplikované chemie v Japonsku, tak z rozhodnutí soudruhů pracoval jako lisař a svářeč ve vagonce Tatra Smíchov. Nakonec ho soudruzi nechali vystudovat nikoliv medicínu, ale biochemii. Byl také ředitelem Ústavu molekulární genetiky Akademie věd, předsedou Akademie věd a jeho vědecká skupina byla průkopníkem oboru genomiky a informatiky v Československu. Naším dnešním hostem je pan profesor Václav Pačes. 1. díl, 21.07.2021, www.KupreduDoMinulosti.cz/rada-starsich/

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.