Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Václav Krása 1. díl: Peníze místo potřebným jdou neziskovkám, které hlídají, kdo a co řekl špatně

Rádio Universum

Kupředu do minulosti

Společnost

,

Osobní rozvoj

,

Věda a technika

Václav Krása 1. díl: Peníze místo potřebným jdou neziskovkám, které hlídají, kdo a co řekl špatně

Obrázek epizody Václav Krása 1. díl: Peníze místo potřebným jdou neziskovkám, které hlídají, kdo a co řekl špatně

Poslechněte si podcast

21. 9. 2021

29 min

„Ochrana, bránit,“ tato slova patří dnes k nejfrekventovanějším. Mnohé skupiny lidí tvrdí, že potřebují ochranu. Současný svět jistě není tak dokonalý, aby se v něm různé části společnosti obešly bez naší obrany, ale nepřeháníme to někdy? A naopak, dostává se obrany těm, kteří to nejvíce potřebují? Nebo náleží spíše těm, kteří se projevují nejhlasitěji, a mají nejostřejší lokty? Případně těm, kteří dokázali udělat ze své ochrany ideologické politikum? Jak stát pomáhá těm nejpotřebnějším? A dokáže je vůbec rozpoznat? O tom všem a mnohem dalším budu dnes mluvit s člověkem, který je s problematikou obeznámen tak jako málokterý jiný člověk v naší zemi, s předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, Václavem Krásou. 1. díl, 21.09.2021, www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.