Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Stanislav Motl 4. díl: Dnes již není nutné novináře zabíjet. Jsou i jiné metody, jak je zlikvidovat.

Rádio Universum

Kupředu do minulosti

Společnost

Stanislav Motl 4. díl: Dnes již není nutné novináře zabíjet. Jsou i jiné metody, jak je zlikvidovat.

Obrázek epizody Stanislav Motl 4. díl: Dnes již není nutné novináře zabíjet. Jsou i jiné metody, jak je zlikvidovat.

Poslechněte si podcast

22. 5. 2020

33 min

V minulém díle jsme slyšeli velmi silné vyprávění novináře a spisovatele Stanislava Motla o jeho setkávání s lidmi, z nich mnozí byli třeba masoví vrazi. A často žili úplně v klidu, neměli v sobě vyvinutou schopnost svědomí. Potlačili ho. Vyprávěl také, jak mu právě tito lidé často tvrdili, že oni byli první, kdo bojovali a bránili nás proti nebezpečí z Východu. Nebo mu vyprávěli, že vedli válku s teroristy. Stanislav Motl poté líčil, že celý život hledá hrdiny a dobrodružství, až najednou v osmašedesáti letech dospěl k tomu, že největším hrdinou jeho života byla jeho máma. O objevování, dobrodružství, o hrdinech – a také o každodenní novinářské práci rozmlouváme i v této části se Stanislavem Motlem. 4. díl, 22.05.2020, www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.