Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Stanislav Bernard: Jeli jsme ve vlaku, který mířil do zdi

Rádio Universum

Kupředu do minulosti

Společnost

Stanislav Bernard: Jeli jsme ve vlaku, který mířil do zdi

Obrázek epizody Stanislav Bernard: Jeli jsme ve vlaku, který mířil do zdi

Poslechněte si podcast

27. 5. 2020

29 min

• Finanční krize 2008 vlastně pořádně neproběhla. Od té doby byla ekonomika na drogách. Zadlužení se dodnes ještě hodně prohloubilo. • Jsem až v šoku z toho, jak málo lidí si uvědomuje co je to vlastně stát. A že pokud vám má dát nějakou korunu, musí ji někomu vzít. • To co přišlo (jako koronavirová krize), vnímám jako varování. Varování od života, vesmíru nebo jak to budeme nazývat, že jediný imperativ stálého růstu je skutečně nesmysl. • Jsme součást přírody, ne páni přírody. • Novinářské titulky jsou vždycky nadnesené. • Bylo by potřeba ty tři sazby DPH na pivo zrušit a ponechat jen jednu, desetiprocentní. • Jsem přesvědčen, že ten vlak, ve kterém jsme jeli před koronavirovou krizí, jel do zdi. 27.05.2020, www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.