Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Rádio Universum

Kupředu do minulosti

Věda a technika

Richard Pfleger 3. díl: Příčinou animozity klasické medicíny vůči všemu alternativnímu je ego lékařů

Obrázek epizody Richard Pfleger 3. díl: Příčinou animozity klasické medicíny vůči všemu alternativnímu je ego lékařů

Poslechněte si podcast

1. 2. 2019

36 min

Dnešní návyky na to, co všechno očekáváme od zdravotního systému, budeme muset v budoucnu opouštět. Zdravotnictví v dnešní podobě přestává být ufinancovatelné i pro bohatší země než jsme my. Především proto, že dnes už je zkrátka většina společnosti nemocná. Blížíme se tak době, kdy zdravotní péče nebude pro každého tak dostupná jako nyní. Tato slova v našem minulém rozhovoru s farmaceutem Richardem Pflegerem nikoho z nás pochopitelně nepotěší. Ale jsou možná poctivějším popisem situace než mnohé politické sliby a proklamace. Pokud známe realitu, máme možnost o ní přemýšlet a něco s ní také dělat, protože nejsme zcela bezmocní. Jen se nám nechce měnit návyky. Minule jsme hovořili na konci našeho rozhovoru o tom, že jsme se dostali do prapodivného psychického stavu, kdy jsme rezignovali na obyčejný život. A na to navazujeme opět s farmaceutem Richardem Pflegerem. 3. díl, 01.02.2019, www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.