Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Peter Staněk 2. díl: USA skončí v podřadné pozici, pokud do dvou let nezvítězí nad Ruskem a Čínou

Rádio Universum

Rádio Universum

Společnost

Peter Staněk 2. díl: USA skončí v podřadné pozici, pokud do dvou let nezvítězí nad Ruskem a Čínou

Obrázek epizody Peter Staněk 2. díl: USA skončí v podřadné pozici, pokud do dvou let nezvítězí nad Ruskem a Čínou

Poslechněte si podcast

5. 8. 2022

29 min

„Musíte počítat s tím, že pro Spojené státy není největším ekonomickým konkurentem Čína, ale Evropa. Pokud by byla Evropa silná, mohla by si zvolit vlastní strategii, nemusela by být papagájem amerických zájmů, a mohla by dělat svou vlastní mezinárodní politiku. Vychází to z jednoduché doktríny, že Američané nikdy nesmí dopustit, aby došlo ke spojení Evropské unie, Ruska a Číny, protože pak by byly Spojené státy odsunuty na třetí kolej,“ říká profesor Peter Staněk v pokračování rozhovoru pro pořad Kupředu do minulosti. 2. díl, 05.08.2022, www.RadioUniversum.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.