Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Monika Rybová 2. díl: Jistota, rovnost a bezpečí nejsou skutečné hodnoty

Svobodné universum

Martina Kociánová – pořady Kupředu do minulosti a

Společnost

Monika Rybová 2. díl: Jistota, rovnost a bezpečí nejsou skutečné hodnoty

Obrázek epizody Monika Rybová 2. díl: Jistota, rovnost a bezpečí nejsou skutečné hodnoty
Play

Poslechněte si podcast

26. 11. 2021

29 min

Tento systém nejspíš sní sám sebe, budou muset nastat nějaké ekonomické reformy, a s tím logicky i společenské, odhaduje historička Monika Rybová a dodává: Buďme připraveni na velmi mírný scénář, trošku hnijící, ale je mírný. Vlastně by se do nějaké míry zopakovalo to, co už se zopakovalo několikrát v historii, že se vyčerpaný systém opětovně restartuje, ale pak nastane celoglobální problém, kdy se budeme muset naučit být nezávislí na Evropě, a dokonce i na Číně a Americe, a to bude něco, na co nejsme vůbec připraveni, protože jsme zvyklí na to, že vždycky někdo přijde, podá ruku a řekne: „O nic se nestarej, já to za tebe zařídím.“ 2. díl, 26.11.2021, www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.