Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Rádio Universum

Kupředu do minulosti

Věda a technika

Miroslav Kemel 2. díl: Mnohdy si myslíme, že sloužíme dobru...

Obrázek epizody Miroslav Kemel 2. díl: Mnohdy si myslíme, že sloužíme dobru...

Poslechněte si podcast

8. 6. 2018

33 min

Humor je mimo jiné schopností, podívat se na nějakou záležitost z jiného, nečekaného úhlu. Tím přispívá nejen k tomu, že se člověk uvolní a pozitivněji naladí, ale také posílí pružnost, pohyblivost svého myšlení. Může pak svět pozorovat bystřeji a reagovat pružnějším, novým tvůrčím způsobem. A to je jistě nadmíru potřeba v současném světě, který nás ve stále větší míře svírá a tiskne ze všech možných stran. Jakoby se ze světa stávalo bezvýchodné vězení, jehož stěny se k sobě přibližují a hrozí, že nás rozdrtí. Osvobozující humor tento pocit sevření uvolňuje, ukazuje nové pohledy a možnosti – a dává prostor k novému nadechnutí, zhodnocení situace a následnému jednání. Nad smyslem humoru, o jeho možnostech a omezeních rozpráví Martina Kociánová s humoristou a kreslířem Miroslavem Kemelem, který sám sebe považuje za přirozeného optimistu. 2. díl, 08.06.2018, www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.