Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Rádio Universum

Kupředu do minulosti

Věda a technika

Milan Calábek 1. díl: Nejhlubší úrovní molekulární, genetické a epigenetické roviny je informace

Obrázek epizody Milan Calábek 1. díl: Nejhlubší úrovní molekulární, genetické a epigenetické roviny je informace

Poslechněte si podcast

29. 6. 2018

29 min

Zdraví chtějí být všichni. Ale ne všichni jsou ochotni pro to něco sami udělat. Když onemocníme, okamžitě jdeme k lékaři a požadujeme, aby nám předepsal nějaké léky, které nás zbaví problémů, a my budeme moct žít zase tak, jako před tím. Přesto narůstá počet lidí, kteří si začínají uvědomovat, že tento přístup přinejmenším nestačí. Buďto jim klasická medicína nedokáže pomoci, často v život ohrožujících situacích, nebo jim léky, které používají, způsobují problémy. Proto se část lidí obrací k alternativní medicíně, jež se dělí na mnoho směrů a pokouší se hledat takový přístup, který by jim umožnil překonat třeba i těžká onemocnění, s nimiž si běžná medicína neví rady. Anebo se snaží nalézt takový životní styl, který by jim umožnil neonemocnět, a když, tak se opět rychle a bez chemie uzdravit. Mezi nejznámější a nejvýznamnější představitele alternativní medicíny patří zakladatel Univerzity nové doby, Milan Calábek, který v 70. a 80. letech minulého století spolupracoval s psychoenergetickou laboratoří profesora Františka Kahudy. S léčitelem, cestovatelem, který studoval buddhismus a meditoval v Nepálu, rozmlouvá Martina Kociánová o příčinách současného stavu, kdy klasická medicína neuznává tu alternativní. A také o tom, jakými cestami se alternativní medicína ubírá. 1. díl, 29.06.2018, www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.