Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Rádio Universum

Kupředu do minulosti

Věda a technika

Maxmilián Kašparů 1. díl: Z abnormality se dělá normalita a nepřirozené věci se vydávají za

Obrázek epizody Maxmilián Kašparů 1. díl: Z abnormality se dělá normalita a nepřirozené věci se vydávají za

Poslechněte si podcast

30. 12. 2017

37 min

Stále více lidí hovoří o tom, že se svět rychle mění. Změny můžeme sledovat ve společenské atmosféře, ve vztazích mezi lidmi i v politice. A jen málokdo ještě žije v domnění, že tyto změny jsou pouze dočasné a svět bude vypadat stejně slunečně, spokojeně a bezpečně jako dříve. Nebude. Jaké jsou příznaky a příčiny dnešní situace a jaká by mohla být případná východiska? O tom hovoří Martina Kociánová s profesorem Maxmiliánem Kašparů, psychiatrem, soudním znalcem v tomto oboru, řecko-katolickým knězem, pedagogem a esperantistou. 1. díl, 02.01.2018

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.