Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Rádio Universum

Kupředu do minulosti

Věda a technika

Martin Stránský 2. díl: Společnost je moderními technologiemi výrazně deformována

Obrázek epizody Martin Stránský 2. díl: Společnost je moderními technologiemi výrazně deformována

Poslechněte si podcast

9. 1. 2018

28 min

Technologie nás nutí k tomu, abychom se postupně zbavovali některých přirozených schopností. Dokonce v čase klesá IQ a schopnost pohyblivosti i tvořivosti. Většina touží po pohodlí. Co je příčinou současné situace a co stojí v pozadí? Jakým směrem bude tento vývoj pokračovat a je možné nějak ochránit alespoň naše děti? O tom si Martina Kociánová v druhém díle rozhovoru povídá s profesorem Martinem Janem Stránským, lékařem, neurologem, vědcem, pedagogem, vydavatelem, který působí v USA i v České republice. 2. díl, 09.01.2018 na www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.