Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Svobodné universum

Martina Kociánová – pořady Kupředu do minulosti a

Společnost

Martin Kovář 2. díl: V Americe už pomalu probíhá nevyhlášená občanská válka

Play

Poslechněte si podcast

11. 6. 2021

33 min

„Příklad Francie ukazuje, že některé země jsou bez přehánění těhotné občanskou válkou. A je známo, že občanské války co do krutosti bývají často horší než ty mezi velmocemi.“Tato slova zazněla od profesora Martina Kováře při naší předchozí debatě o chybách a budoucnosti Evropské unie. K té také řekl: „Koronavirová krize ukázala neschopnost Evropské unie. Jednadvacáté století bude stoletím národních států, což mi rozhodně není proti mysli. Jsem rozhodným stoupence evropské integrace, ale v té podobě, o níž mluvil Charles de Gaulle, tedy aby to byla Evropa vlastí, s úzkou mezivládní spoluprací. Pokud by Evropská unie směřovala tímto směrem, a pokud by nesnila své zdivočelé sny o evropském superstátu a evropské federaci, tak by neměla vášnivějšího zastánce integrace, než jsem já. A v debatě o Evropě budeme pokračovat i v tomto díle, opět s historikem, profesorem Martinem Kovářem. 2. díl, 11.06.2021, www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.