Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Svobodné universum

Kupředu do minulosti

Věda a technika

Martin Koller 4. díl: Všichni imigranti, kteří přišli ilegálně, by měli být bez pardonu odsunuti

Play

Poslechněte si podcast

21. 8. 2018

25 min

Dlouho jsme byli ubezpečováni, že země Evropské unie mají společné zájmy a všechny problémy dokážeme společně vyřešit. Stačí se sejít a dohodnout se. Jenže tato iluze vydržela jen do prvních problémů a pak se ukázalo, že se schopností a ochotou dohodnout se to nebude tak jednoduché, jak se zdálo z někdejších nadšených prounijních proklamací. Jak v časech finanční krize, tak potom zejména od začátku migrační krize a rapidního zhoršení bezpečnostní situace v Evropě je všem lidem jasné, že mezi zájmy jednotlivých států jsou hodně velké rozdíly. Není to však přirozené? Jednotliví lidé nejsou stejní a nemají stejné zájmy, proč by tedy měly být stejné země? Proč bychom měli v Evropě dělat všechno vzorně synchronizovaně jako akvabely? Pokud se neshodneme, je přece normální, abychom se zařídili podle sebe a to zejména v oblasti bezpečnosti. O tom, jak se máme připravit, co je nutné udělat, o tom budeme hovořit ve čtvrtém díle našeho rozhovoru – opět s bezpečnostním a vojenským analytikem Martinem Kollerem. 4. díl, 21.08.2018, www.KupreduDoMinulosti.cz

Popis podcastu

Hledáme staré recepty na nové problémy, i nové recepty na staré problémy. Jsme přesvědčeni, že v moudrosti předků je více dobra, než ve všech módních ideologiích dohromady, že ideály lidskosti a hodnoty naší civilizace nemají a nesmí být rozbity, ztraceny, zapomenuty. Zajímají nás lidé a jejich myšlenky, proto s lidmi rádi mluvíme, nevyslýcháme je.